توزیع ۵ هزار سبد غذایی بین نیازمندان قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62580
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۷
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین خبر داد
شاخص : مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین از توزیع 5 هزار سبد غذایی بین نیازمندان این استان طی ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حمید ره‌انجام با اعلام این خبر اظهار کرد: این برنامه در قالب طرح همای رحمت در استان قزوین به اجرا درمی‌آید و ۵ هزار سبد غذایی در میان خانواده‌های نیازمند در شب‌های قدر توزیع می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین ادامه داد: در این سبدهای غذایی ۱۳ مورد از اقلام اولیه مورد نیاز خانواده‌ها گنجانده شده و بناست محتویات تمام این سبدها یکسان و یکنواخت باشد.

ره‌انجام تصریح کرد: هر یک از شهرستان‌های استان قزوین به صورت جداگانه سبدها را تهیه کرده‌اند که در میان جامعه هدف توزیع می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین اضافه کرد: سهمیه‌ای که از سوی جمعیت هلال‌احمر برای تهیه و توزیع سبدهای غذایی در طرح همای رحمت تعیین و به این استان ابلاغ شده، سه هزار و ۷۰۰ سبد غذایی بوده است که جمعیت هلال‌احمر استان قزوین با توجه به توان و ظرفیت موجود در استان نسبت به توزیع تعداد بیشتری از این سبدها اقدام می‌کند.

وی بیان کرد: روغن، برنج، چای، سویا، پنیر، ماکارونی، قند، شکر، لپه، لوبیا، تن ماهی و چند قلم مواد شوینده اقلام این سبدها را تشکیل می‌دهد و ارزش هر یک از آن‌ها بیش از ۱۰۰ هزار تومان است.

این مسئول عنوان کرد: در این طرح خانواده‌های نیازمند از جمله زنان سرپرست خانوار، خانواده‌های بی‌سرپرست، خانواده‌های زندانیان و بیماران صعب‌العلاج از سبدهای یاد شده بهره‌مند می‌شوند.

ره‌انجام در خصوص اهداف اجرای این طرح بیان کرد: کمک به خانواده‌های نیازمند با حفظ شأن و کرامت انسانی آنان، تلاش برای گسترش فعالیت‌های خیرخواهانه و بشردوستانه، ترویج اقدامات داوطلبانه و نیز دستگیری از قشر ضعیف جامعه از جمله مهم‌ترین اهداف اجرای طرح همای رحمت در استان قزوین به شمار می‌رود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین اظهار امیدواری کرد: با اجرای طرح‌های این‌چنینی زمینه برای خدمت‌رسانی بیشتر به قشر محروم جامعه و جلب رضای الهی فراهم شود.

انتهای پیام/۲۰۰/د/م

منبع: سازمان هلال احمر قزوین

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار