ایران جانبی

» توزیع 25 هزار بسته کمک معیشتی در میلاد امام حسن(ع)/ 270 پروژه آبرسانی در استان برنامه‌ریزی شده است
کد خبر: 207309
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱:۴۰
مسئول بسیج سازندگی استان خبرداد
شاخص : مسئول بسیج سازندگی قزوین گفت: به مناسبت میلاد امام حسن(ع) 25هزاربسته کمک معیشتی بین افراد کم بضاعت جامعه توزیع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سرهنگ مهدی صادق‌پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری نشست خبری با اصحاب رسانه که در سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین برگزار شد با اشاره به اقدامات بسیج سازندگی استان در ایام کرونایی اظهار کرد: بسیج سازندگی یکی از عرصه‌هایی است که در موضوع محرومیت زدایی، فعالیت‌های جهادی و اشتغال‌زایی برای جوانان فعالیت می‌کند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدار با بسیجیان فرموده اند؛ که باید فعالیت‌های عرصه بسیج را در جامعه انعکاس داد، چراکه حیطه فعالیت بسیج سازندگی بسیار گسترده است اما گاهی تمام فعالیت‌های این عرصه نمایش داده نمی‌شود و ما درصدد هستیم که در این راستا فعالیت‌های انجام شده را منعکس کنیم.

مسئول بسیج سازندگی استان قزوین بیان کرد: با رایزنی‌های شکل گرفته در سال 86، بسیج سازندگی به عنوان یک قانون در مجلس مطرح شد به طوری که دولت موظف شد تا بودجه ای برای این نهاد در نظر بگیرد.

این مقام مسئول گفت: فعالیت‌هایی مانند ساخت و بازسازی جاده‌ها، بازگشایی مسیر و اجرای سد خاکی، پروژه‌های سنگینی بود که با همت جهادگران بسیجی و هزینه‌های میلیاردی اجرایی شدند.

صادق‌پور ادامه داد: استفاده بهینه از اوقات فراغت جوانان یکی از اولویت‌‌های بسیج سازندگی است که طبق همین محوریت، در سال گذشته با همت و همکاری حدود 600 نفر از جوان داوطلب نیز450 واحد مسکونی در منطقه سیل زده لرستان احداث شد.

وی ابراز کرد: فراهم کردن زمینه و عرصه مناسب برای نیروهای داوطلب، تغییر در نگرش جوانان و ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای تحول و توسعه در بخش کشاورزی از دیگر پروژه‌های بسیج سازندگی است.

میز خدمت برای کارمندان در نظر گرفته‌ایم

مسئول بسیج سازندگی استان قزوین تاکید کرد: بسیج سازندگی از ابتدا اعلام کرده که با تمامی دولت‌ها فارغ از گرایش‌های سیاسی، در همه عرصه‌ها آماده کمک و همکاری است و همواره با همین محوریت به جامعه خدمت می‌کند.

این مقام مسئول عنوان کرد: یکی دیگر از فعالیت‌های مهم بسیج سازندگی این است که برای کارمندان میز خدمتی را طراحی کرده که یک روز در هفته فرد برای پاسخگویی به مشکلات و خواسته‌های مردم در مناطق دورافتاده حضور یابند.

صادق‌پور گفت: با وحدت و هم‌افزایی که در سازمان بسیج و سازندگی وجود دارد، در ایام کرونا با همت جوانان جهادی در موضوع تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و تولید ماسک اقدامات گسترده‌ای انجام شده، چراکه این جوانان احساس تکلیف انقلابی و اسلامی خود را می‌دانند و همیشه در صحنه حاضر می‌شوند.

وی افزود: در سال گذشته برای پروژه‌های عمرانی از جمله تاسیس موزه دفاع مقدس، احداث و بازسازی چند پل، ساخت 30خانه محرومین، تاسیس و بازسازی مهد قرآن، احداث چند خانه عالم، احداث سه خانه ورزشی و احداث مخازن آب شرب برنامه‌ریزی شده است.

مسئول بسیج سازندگی استان قزوین تصریح کرد: در بحث آبرسانی 270 پروژه برنامه‌ریزی شده که با هماهنگی‎های مربوطه توانستیم بودجه را تامین کنیم و این پروژه اجرایی خواهد شد.

این مقام مسئول بیان کرد: امسال بسیج سازندگی با محوریت توسعه و تقویت کمیت و کیفیت در چهار قشر پزشکی، دانشجویی، دانش آموزی و جامعه زنان قطعا برنامه زیادی خواهد داشت و همچنین به جامعه پزشکی که در چند ماه اخیر در موضوع شیوع کرونا نقش آفرینی‌های بسیاری کردند، توجه بیشتری خواهیم کرد.

150 هزار عدد ماسک تولید و توزیع شد

صادق‌پور افزود: قبل از دستور رهبر معظم انقلاب به شرکت در رزمایش کمک مومنانه، در بسیج سازندگی با کمک جوانان جهادی حدود 35 هزار بسته کمک معیشتی توزیع کردیم.

این مقام مسئول ادامه داد: پس از فرمایش رهبری 22 هزار بسته‌ کمک معیشتی توزیع شد و اکنون هم به مناسبت میلاد امام حسن(ع) 25 هزار بسته کمک معیشتی توزیع خواهیم کرد.

وی گفت: جوانان جهادی بسیج سازندگی در ایام شیوع کرونا توانستند با تاییدیه علوم پزشکی، یک میلیون و 150 هزار ماسک تولید و در بین مردم به صورت رایگان توزیع کنند.

مسئول بسیج سازندگی استان قزوین ابراز کرد: با فرمان رهبرمعظم انقلاب برای شرکت در رزمایش کمک مومنانه، دیدیم که بسیاری از مردم جامعه به این فرمان لبیک گفتند و به صورت خودجوش شروع به کار کردند که این حرکت فراگیر نشانه همدلی و همراهی تمامی مردم است.

این مقام مسئول بیان کرد: از میان 270 پروژه عمرانی در نظر گرفته شده، تعداد 20 پروژه در ماه آینده آماده و اجرایی خواهد شد.

صادق‌پور در پایان تاکید کرد: هفت میلیارد تومان از اعتبارات محرومیت زدایی سپاه کمک گرفته‌ایم و امیدواریم که با همکاری و همدلی مردم بتوانیم تمامی پروژه‌ها را اجرایی کنیم.

انتهای پیام/ 1700

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار