توزیع ۵ هزار دست لباس متبرک به نام حضرت علی اصغر(ع) - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 173063
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۴:۰۰
همزمان با برگزاری مجمع شیرخوراگان حسینی صورت می‌گیرد؛
شاخص : مسوول کارگاه دوخت لباس متبرک علی اصغر(ع) گفت: همانند سال‌های گذشته همزمان با برگزاری مجمع شیرخوراگان حسینی 5 هزار دست لباس متبرک به نام حضرت علی اصغر(ع) در امامزاده حسین (ع) برگزار می‌شود.

محبوبه محمدی فخر خادم افتخاری و مسوول کارگاه دوخت لباس متبرک علی اصغر(ع) در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص اظهار کرد: همانند سال‌های گذشته یکی از برنامه هایی که هر سال در آستان مقدس امامزاده حسین (ع) برگزار می‌شود برپایی کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان حسینی با نام حضرت علی اصغر (ع) و چادرهای متبرک به نام حضرت رقیه(س) است.

وی افزود: این کارگاه دوزندگی از ۶شهریورماه به مناسبت شهادت حضرت علی اصغر(ع) و روز جهانی شیرخوارگان در حسینه امامزاده حسین (ع) آغاز به کار کرده است.

محمدی فخر تصریح کرد:این کارگاه مردمی برای هفتمین سال متوالی تشکیل شده است و بانوان استان قزوین به صورت داوطلب و خودجوش و به مدت ۱۷ روز کار دوخت و بسته بندی این لباس ها را انجام می دهند.

این خادم افتخاری بیان کرد: به لطف حضرت علی اصغر (ع) و با کمک مردم و خادمین تعداد۳۰عددچرخ خیاطی در این کارگاه مستقر شده است.

وی با بیان اینکه طی سال های گذشته ۷هزار لباس حضرت علی اصغر (ع) برای کودکان ۶ ماهه شیرخوارگان حسینی آماده شده است، اظهار کرد:  امسال به خاطر شرایط اقتصادی و محدودیت مالی توانستیم ۵ هزار لباس آماده کنیم.

محمدی فخر گفت : روز ۲۳ شهریور همزمان با سراسر کشور مجمع جهانی شیرخوارگان در استان راس ساعت ۸ صبح در آستان مقدس امامزاده حسین (ع) برگزار می‌شود.

وی افزود: این البسه در امامزاده، بیمارستان‌ها و مراکز بهزیستی و زندانها پخش خواهد شد.

این خادم افتخاری اضافه کرد: ۵۰۰عدد چادر نیز به مناسبت شهادت سه ساله امام حسین (ع)، حضرت رقیه (س) تهیه شده که امروز بین بین کودکان ۲ تا ۵ ساله بصورت رایگان توزیع می گردد.

وی بیان کرد:این یک کار فرهنگی است و به عنوان بزرگترین کارگاه در شهر قزوین محسوب می شود و به واسطه این امر بسیاری از افراد حاجت روا شده اند.

انتهای پیام/۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار