توسعه روابط تجاری قزوین با بنگلادش - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 70112
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳
استاندار قزوين تاكيد كرد
شاخص : استاندار قزوين در ديدار سفير بنگلادش، گفت: قزوین به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران می تواند در زمینه های مختلف تجاری با بنگلادش همکاری کند.

به گزارش سرویس اقتصادیشاخص، مرتضی روزبه دیروز در دیدار سفیر بنگلادش در ایران به ظرفیت های علمی، اقتصادی و فرهنگی قزوین اشاره کرد و گفت: قزوین علاوه بر اینکه امروز یکی از قطب های صنعتی و کشاورزی کشور به شمار می رود، از پیشینه تاریخی غنی نیز برخوردار است به طوری که بیش از نیم قرن در دوره صفویه پایتخت ایران بوده است.

استاندار قزوین اظهار کرد: قزوین به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران می تواند در زمینه های مختلف از جمله برقراری روابط تجاری، انتقال و تبادل تجربیات در حوزه صنعت و کشاورزی، همکاری های علمی و دانشگاهی با بنگلادش همکاری کند.

این مسئول از اسلام به عنوان وجه مهم مشترک میان دو ملت ایران و بنگلادش یاد کرد و افزود: به جز اسلام وجوه مشترک دیگری نیز بین این دو کشور وجود دارد که یکی از آنها مربوط به فرهنگ و زبان می باشد.

خندکار عبدالستار سفیر بنگلادش در ایران، تصریح کرد: توسعه روابط تجاری و بازرگانی در کنار فعالیت های علمی بین ایران و بنگلادش در شرایط کنونی احساس می شود و امیدواریم در شرایطی که تحریم ها برداشته می شود بتوانیم مناسبات بازرگانی خود را بیشتر کنیم.

این مسئول در ادامه افزود: در راستای توسعه روابط تجاری به زودی اعضاء اتاق بازرگانی بنگلادش به ایران سفر خواهند کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار