توسعه فرهنگی قزوین با حمایت از اصحاب فرهنگ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69473
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۱
استاندار قزوین تاکید کرد
شاخص : استاندار قزوين در آیین افتتاح تالار قلم قزوین، گفت: در راستاي پيشرفت و توسعه فرهنگي قزوين بايد روش های حمایتی از اصحاب فرهنگ به ویژه مولفین تعريف شود.

به گزارش سرویس فرهنگی شاخص، مرتضی روزبه دیروز در آیین افتتاح تالار قلم قزوین که با حضور جمعی از مسئولان و شاعران و اقشار فرهنگ دوست استان برگزار شد، اظهار کرد: در راستای پیشرفت و توسعه فرهنگی قزوین باید روش های حمایتی از اصحاب فرهنگ به ویژه مولفین تعریف شود چرا که روند حمایتی که در حال حاضر وجود دارد مناسب نیست.

استاندار قزوین تصریح کرد: هر ماه یک نشست مانند نشست امروز تالار قلم برگزار شود تا طی این نشست های ماهیانه ۱۲ اثر از ۱۲ مولف در معرض معرفی و نقد قرار بگیرد.

این مسئول از ضرورت ایجاد مرکز تخصصی کتاب خبر داد و گفت: کتابخانه‌ها نماد توسعه یافتگی فرهنگی است و برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و علاقمند کردن مردم به مطالعه باید به فکر خلق ایده نو و جذاب بود.

مهدی رمضانی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین هم در این مراسم با اعلام اینکه تالار قلم قزوین در طبقه فوقانی کتابخانه امام خمینی(ره) شهر قزوین واقع شده، افزود: آثار مولفان قرن دوم تا ۱۴ هجری که نویسندگان آنها قزوینی بودند شناسایی شده و به زودی در یک فضای مجازی به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی عنوان کرد: معرفی نویسندگان استان، نقد و بررسی آثار برتر ادبی و بررسی مشکلات نشر و چاپ از مهم ترین اهداف ایجاد تالار قلم است.

در این مراسم همچنین آثار یوسف علیخانی از نویسندگان استان نقد و بررسی شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار