توسل به دشمنان برای حل مشکلات کشور نشان از ضعف و بی‌عقلی است
کد خبر: 110989
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۴:۴۶
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با تاکید بر اینکه توسل به دشمنان برای حل مشکلات کشور نشان از ضعف است گفت: تکیه بر سرمایه‌های ملی، داخلی و اعتماد به توانمندی‌ها و اندیشه‌های جوانان متوکل و انقلابی راه‌گشای حل مشکلات است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر قزوین که در مسجد النبی(ص) برگزار شد، اظهار کرد: توکل و اعتماد به خداوند در همه جهات راه‌گشای مشکلات و راهنمای عبور از سختی‌ها است..

وی با بیان اینکه تنها اقتصاد مقاومتی راه برون رفت از رکود و بیکاری است، افزود: ما نباید برای حل مشکلات به دشمنان محتاج شویم و از روی ناشی‌گری به آنها بگوییم خزانه ما خالی است؛ این خزانه ما نیست که خالی است بلکه فکر و اندیشه آن افراد است که از وعده‌های الهی و آیات شورانگیز خداوند خالی است.

امام جمعه قزوین تاکید کرد: تکیه بر سرمایه‌های ملی، داخلی و اعتماد به توانمندی‌ها و اندیشه‌های جوانان متوکل و انقلابی راه‌گشای حل مشکلات است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: برای رسیدن به استقلال سیاسی و امنیت پایدار و اقتدار در عرصه‌های مختلف جهانی باید برخدا توکل کرد و تنها راه امنیت پایدار، توجه به اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان داخلی است.

عابدینی تصریح کرد: اگر دولت‌ها مدام تغییر کند در صورتی که اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرار ندهد همچنان با مشکل روبرو هستیم.

وی با یادآوری هفته پاسداشت صنایع کوچک تصریح کرد: باید ببینیم تاکنون چه کرده‌ایم و چه باید انجام دهیم؛ ما در زمان جنگ نمی‌توانستیم سلاح جنگی را به راحتی تامین کنیم اما اکنون به جای گلوله آل پی چی موشک‌هایی داریم که هزاران کیلومتر برد دارد و رعب و وحشت در دل دشمنان اسلام ایجاد کرده است.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی غلط می‌کنند برای پیشرفت ایران اسلامی نسخه بپیچند و بخواهد در صنایع موشکی، پیشرفت و صنایع نظامی ما تصمیم گرفته و تاثیرگذار باشد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: هرچقدر دشمن بخواهد در این صنایع تاثیرگذارتر باشد، نتیجه آن کاهش قدرت موشک‌های ما خواهد بود.

وی با اشاره به جمله غلط و غیر کارشناسانه و مورد پسند دشمن برخی افراد که می‌گویند ” فردای دنیا، فردای مذاکره است، دنیای موشک نیست؛ اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در این باره فرموده‌اند که اگر این جمله از روی آگاهی باشد نشان از خیانت است.

امام جمعه قزوین ابراز کرد: طبق فرمایشات خداوند باید در برابر دشمن ایستادگی کرد و این موجب حفظ امنیت پایدار در جهان است.

عابدینی با اشاره به اعتماد دکتر مصدق به آمریکا و سرانجام سرنگونی وی؛ خطاب به سیاستمداران اعلام کرد: اگر اهل بصیرت هستید بیدار شوید.

وی با اشاره به روز جهانی مساجد افزود: انقلاب ما حول محور مساجد شکل گرفته و پیروزی‌های کشورهای عراق، سوریه و یمن نیز متعلق به همین نقش سازنده مسجد است.

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: برای مقابله با فقر، بی عدالتی، نفوذ، رکود فرهنگی خانواده، دشمن و مبارزه با ناهنجاری های اجتماعی و طلاق باید به مساجد امیدوار بود و از فرصت ها استفاده کرد.

وی اضافه کرد: رسیدگی به امور مساجد و توانمندسازی امام جماعات و امور مدیریتی مساجد بر عهده ولی فقیه است که خوشبختانه اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته است.

امام جمعه قزوین با اشاره به همکاری همه اقشار مختلف و استقبال چشمگیر مردم از نمایش فصل شیدایی گفت: خوشبختانه با استقبال پرشور و بی‌سابقه مردم قزوین از این مجموعه ناکنون توانستیم رکورد مخاطبان این نمایش را در کشور بشکنیم و این نشان از توجه مردم به مسائل ارزشی ، دینی، معنوی و انقلابی است.

عابدینی در پایان ابراز کرد: حضور پرشور مردم موجب می‌شود که آلودگی‌های ناشی از محافل گناه و معصیت کاهش و با سیل خروشان و حرکت مردمی شسته شود و راه فرهنگی را برای مسئولان ما مشخص کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار