Iranjb.ir

توسل به دشمنان برای حل مشکلات کشور نشان از ضعف و بی‌عقلی است
کد خبر: 110989
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۴:۴۶
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با تاکید بر اینکه توسل به دشمنان برای حل مشکلات کشور نشان از ضعف است گفت: تکیه بر سرمایه‌های ملی، داخلی و اعتماد به توانمندی‌ها و اندیشه‌های جوانان متوکل و انقلابی راه‌گشای حل مشکلات است.
abdedini-qazvin

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر قزوین که در مسجد النبی(ص) برگزار شد، اظهار کرد: توکل و اعتماد به خداوند در همه جهات راه‌گشای مشکلات و راهنمای عبور از سختی‌ها است..

وی با بیان اینکه تنها اقتصاد مقاومتی راه برون رفت از رکود و بیکاری است، افزود: ما نباید برای حل مشکلات به دشمنان محتاج شویم و از روی ناشی‌گری به آنها بگوییم خزانه ما خالی است؛ این خزانه ما نیست که خالی است بلکه فکر و اندیشه آن افراد است که از وعده‌های الهی و آیات شورانگیز خداوند خالی است.

امام جمعه قزوین تاکید کرد: تکیه بر سرمایه‌های ملی، داخلی و اعتماد به توانمندی‌ها و اندیشه‌های جوانان متوکل و انقلابی راه‌گشای حل مشکلات است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: برای رسیدن به استقلال سیاسی و امنیت پایدار و اقتدار در عرصه‌های مختلف جهانی باید برخدا توکل کرد و تنها راه امنیت پایدار، توجه به اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان داخلی است.

عابدینی تصریح کرد: اگر دولت‌ها مدام تغییر کند در صورتی که اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرار ندهد همچنان با مشکل روبرو هستیم.

وی با یادآوری هفته پاسداشت صنایع کوچک تصریح کرد: باید ببینیم تاکنون چه کرده‌ایم و چه باید انجام دهیم؛ ما در زمان جنگ نمی‌توانستیم سلاح جنگی را به راحتی تامین کنیم اما اکنون به جای گلوله آل پی چی موشک‌هایی داریم که هزاران کیلومتر برد دارد و رعب و وحشت در دل دشمنان اسلام ایجاد کرده است.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی غلط می‌کنند برای پیشرفت ایران اسلامی نسخه بپیچند و بخواهد در صنایع موشکی، پیشرفت و صنایع نظامی ما تصمیم گرفته و تاثیرگذار باشد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: هرچقدر دشمن بخواهد در این صنایع تاثیرگذارتر باشد، نتیجه آن کاهش قدرت موشک‌های ما خواهد بود.

وی با اشاره به جمله غلط و غیر کارشناسانه و مورد پسند دشمن برخی افراد که می‌گویند ” فردای دنیا، فردای مذاکره است، دنیای موشک نیست؛ اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در این باره فرموده‌اند که اگر این جمله از روی آگاهی باشد نشان از خیانت است.

امام جمعه قزوین ابراز کرد: طبق فرمایشات خداوند باید در برابر دشمن ایستادگی کرد و این موجب حفظ امنیت پایدار در جهان است.

عابدینی با اشاره به اعتماد دکتر مصدق به آمریکا و سرانجام سرنگونی وی؛ خطاب به سیاستمداران اعلام کرد: اگر اهل بصیرت هستید بیدار شوید.

وی با اشاره به روز جهانی مساجد افزود: انقلاب ما حول محور مساجد شکل گرفته و پیروزی‌های کشورهای عراق، سوریه و یمن نیز متعلق به همین نقش سازنده مسجد است.

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: برای مقابله با فقر، بی عدالتی، نفوذ، رکود فرهنگی خانواده، دشمن و مبارزه با ناهنجاری های اجتماعی و طلاق باید به مساجد امیدوار بود و از فرصت ها استفاده کرد.

وی اضافه کرد: رسیدگی به امور مساجد و توانمندسازی امام جماعات و امور مدیریتی مساجد بر عهده ولی فقیه است که خوشبختانه اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته است.

امام جمعه قزوین با اشاره به همکاری همه اقشار مختلف و استقبال چشمگیر مردم از نمایش فصل شیدایی گفت: خوشبختانه با استقبال پرشور و بی‌سابقه مردم قزوین از این مجموعه ناکنون توانستیم رکورد مخاطبان این نمایش را در کشور بشکنیم و این نشان از توجه مردم به مسائل ارزشی ، دینی، معنوی و انقلابی است.

عابدینی در پایان ابراز کرد: حضور پرشور مردم موجب می‌شود که آلودگی‌های ناشی از محافل گناه و معصیت کاهش و با سیل خروشان و حرکت مردمی شسته شود و راه فرهنگی را برای مسئولان ما مشخص کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار