توصیف سردار فضلی از راهیان نور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 95603
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۰
شاخص : جانشین رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با تاکید بر نبود دغدغه ای خاص در موضوع امنیت راهیان نور اظهار داشت: راهیان نور بزرگترین عملیات اثرگذار فرهنگی همه اقشار و دستگاه های کشور است و تمامی مجموعه های لشکری و کشوری در این امر مهم سهیم هستند.

به گزارش شاخص نیوز: سردار علی فضلی جانشین رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور در جلسه شورای سیاستگذاری راهیان نور که در محل این ستاد برگزار شد گفت: راهیان نور به بزرگترین عملیات اثرگذار فرهنگی همه اقشار و دستگاه ها تبدیل شده است. در واقع تمامی مجموعه های لشکری و کشوری همه در این امر مهم سهیم هستند.
وی با اشاره به برگزاری راهیان نور در طول سال اظهار داشت: اعزام کاروان های راهیان نور هر سال از اول اردیبهشت همزمان با عملیات بازی دراز آغاز می شود. به نحوی که سال گذشته در مراسم آغاز اعزام کاروان های راهیان نور که در سرپل ذهاب برگذار شد ۲۰هزار نفر حضور پیدا کردند و اعزام کاروان ها در انتها نیز به فروردین ماه سال بعد ختم می شود.
سردار فضلی با بیان اینکه این عملیات مشترک فرهنگی در ۷ استان کشور با حضور اقشار مختلف مردم اعم از شیعه و سنی برگزار می شود اظهار داشت: بزرگترین جشنواره مردمی ایران در راهیان نور با جشنواره رهاورد سرزمین نور به وقوع پیوسته به نحوی که امسال در این جشنواره ۳۲هزار اثر جمع آوری و قابل داوری شده به همین منظور از ۲۰اسفند که روز ملی راهیان نور است این جشنواره به مدت ۱۰شب در خوزستان آغاز می شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه هشتاد درصد کارهای سخت افزاری مربوط به راهیان نور برای اجرای بهتر کارهای محتوایی صورت میگیرد اظهار داشت: برای این مراسم معنوی و تربیتی دویست هزارنفر هدایت و راهبرد راهیان نور را عهده دار هستند؛ برای هدایت و مدیریت کاروان های راهیان نور ۷۶هزار مدیر کاروان این وظیفه را عهده دار شده اند که از این تعداد ۲۲هزار نفر از مدیران مدارس هستند.
وی در پایان با تاکید بر اینکه در موضوع امنیت راهیان نور دغدغه خاصی وجود ندارد در خصوص تدوین شناسنامه راهیان نور که مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده نیز عنوان کرد: برای تدوین این شناسنامه از علما و صاحب نظران از جمله آیت الله صفایی بوشهری بهره می بریم.
منبع: صراط 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار