توصیه پلیس راهور درباره اعتبار گواهینامه - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62148
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۶
شاخص : رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور گفت: اگر یک سال تمام از اعتبار گواهینامه بگذرد جریمه به افراد تعلق خواهدگرفت.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سرهنگ هویدا تزار در مورد تعویض، المثنی و تجمیع گواهینامه، گفت : کسانی که برای امور فوق به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کرده و رسید معتبر دریافت کنند با رسید گواهینامه می‌توانند رانندگی کنند و اگر تصادفی صورت پذیرد بیمه ملزم به پرداخت خسارت است.

رئیس مرکز صدور گواهینامه راهور ناجا افزود : اما افرادی که در‌ آزمون آموزشگاه‌های رانندگی شرکت کرده و قبول شده‌اند و پرونده‌شان نیز تکمیل شده با رسید مدارک مجاز به رانندگی نیستند.

وی ادامه داد:‌این افراد تا وقتی که گواهینامه‌شان صادر نشده با برگه رسید مدارک نباید رانندگی کنند چرا که در صورت بروز حادثه به عنوان فرد فاقد گواهینامه تلقی شده و بیمه نیز خسارتی به آنها پرداخت نمی‌کند.

سرهنگ تزار به رانندگان توصیه کرد : به تاریخ اعتبار گواهینامه خود دقت داشته باشند و یک ماه قبل از اتمام مدت قانونی گواهینامه خود برای تعویض به مراکز پلیس+۱۰ مراجعه کنند، چرا که اگر یک سال تمام از اعتبار گواهینامه بگذرد جریمه قانونی به آنها تعلق خواهد گرفت.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع:مهر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار