توقیف بیش از ۵۸۰ کارتن تخم مرغ فاقد هویت بهداشتی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 146611
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
رئیس دامپزشکی شهرستان قزوین خبر داد
شاخص : رئیس دامپزشکی شهرستان قزوین بیان کرد: با اعمال نظارتهای بهداشتی دامپزشکی، بیش از 580 کارتن تخم مرغ فاقد هویت بهداشتی در واحد های عرضه عمده شهرستان قزوین توقیف شد.

دکتر عیسی غیاث یزدی رئیس دامپزشکی شهرستان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و سلامت شاخص گفت: مراکز عرضه عمده تخم مرغ موظف هستند تخم مرغ‌های خوراکی را براساس دستور العمل‌های سازمان دامپزشکی که به آنها ابلاغ شده است تهیه، نگاهداری و عرضه کنند.

وی افزود: در همین راستا کارشناسان واحد نظارت بر بهداشتی عمومی شهرستان قزوین در بازدیدهای سرزده از این واحد و نیز فروشگاه‌های زنجیره ای سطح شهر، ۵۸۰ کارتن تخم مرغ فاقد نشانه گذاری را توقیف کردند.

رئیس دامپزشکی شهرستان قزوین عنوان کرد: نگاهداری و عرضه هرگونه فرآورده خام دامی بایستی منطبق با شرایط اعلامی در دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی باشد و در صورت مشاهده تخلف در روند تأمین، نگاهداری و عرضه این محصولات، اداره دامپزشکی با متخلفین برخورد قاطع خواهد شد.

وی در ارتباط با شرایط عرضه تخم مرغ خوراکی به مواردی همچون تهیه تخم مرغ از مراکز مجاز و دارای گواهی حمل بهداشتی، عدم تهیه تخم مرغ فاقد نشانه گذاری و عدم عرضه تخم مرغ با تاریخ انقضاء بیش از ۳۰ روز اشاره کرد.

این مسئول در خاتمه از تمامی همشهریان محترم تقاضا نمود از خرید فرآورده‌های خام دامی فاقد مشخصات بهداشتی دامپزشکی خودداری نموده و در صورت مشاهده تخلف در عرضه محصولات مذکور، مراتب را از طریق سامانه چهار رقمی ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ اطلاع رسانی کنند.


انتهای پیام/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار