توقیف خودرو غیر مجاز حامل فرآورده‌های خام دامی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 157158
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
شاخص : رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین از  توقیف خودرو غیر مجاز حامل فرآورده های خام دامی در این شهرستان خبر داد.

دکتر عیسی غیاث یزدی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از  توقیف خودرو غیر مجاز حامل فرآورده های خام دامی در این شهرستان خبر داد.

وی افزود: علاوه بر بازرسی واحدهای عرضه، رستوران ها،کشتارگاه ها، بازرسی خودروهای حمل انواع فرآورده های خام دامی یکی از وظایف اداره دامپزشکی بوده که به صوت مرتب و دوره ای توسط بازرسین اداره دامپزشکی انجام می­پذیرد.

تصریح کرد: طی گشت نظارتی انجام شده توسط کارشناسان این اداره که در منطقه کوهین در حال انجام بود یک دستگاه وانت غیرمجاز و فاقد سردخانه که حامل ۷۰۰ کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی که قصد انتقال فرآورده های خام دامی به مقصد استان های شمالی را داشت شناسایی و توقیف گردید و از تمامی محموله های توقیفی نمونه برداری انجام شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: توزیع فرآورده های خام دامی می بایست از مبادی مشخص و براساس ضوابط بهداشتی که امکان کنترل آنها امکان پذیر باشد صورت بگیرد در غیر اینصورت با هرگونه حمل و نقل و توزیع غیر مجاز فرآورده های خام دامی برخورد قانونی به عمل آمده و خاطیان به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

دکتر یزدی خاطر نشان کرد: هموطنان عزیز می­توانند در صورت مشاهده تخلف در واحدهای عرضه فرآورده های خام دامی از طریق سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ شکایت و تخلف مشاهده شده را به اداره دامپزشکی گزارش کنند تا بازرسین بهداشتی اداره در اولین فرصت پیگیری لازم را به عمل بیاورند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار