ایران جانبی

» توقیف گوشت‌های منجمد فاسد از رستوران‌ها/ ۴۰۰کیلو گوشت تاریخ‌گذشته کشف شد
کد خبر: 200061
تاریخ انتشار: 2 دسامبر 2019 - 11:35
معاون سلامت دامپزشکی قزوین هشدار داد
شاخص : معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان قزوین گفت: مراکز طبخ غذا و رستوران‌ها در سطح استان به تاریخ انقضاء گوشت دقت لازم را داشته باشند.

دکتر یداله کلهر در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت شاخص، با اشاره به اعتبار یکساله گوشت گوساله منجمد اظهار کرد: برخی از توزیع‌کنندگان گوشت منجمد، با خرید گوشت‌هایی که تاریخ انقضاء چندروزه دارند و یا تاریخ گذشته هستند به دلیل قیمت پایین‌تر، گوشت ها را در سطح رستوران‌ها و مراکز طبخ غذا توزیع می‌کنند.

وی افزود: این گوشت‌ها در صورت عدم مصرف در زمان مقرر و در صورت تاریخ گذشته بودن توسط بازرسان دامپزشکی توقیف خواهد شد که تاکنون یک مورد از این افراد شناسایی و نسبت به توقیف بیش از ۴۰۰ کیلوگرم گوشت منجمد تاریخ گذشته از این فرد اقدام شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: متاسفانه مواردی نیز گزارش شده که واحدهای غذاپزی پس از انقضاء تاریخ گوشت گرم و یا منجمد، محموله گوشت قرمز را از لفاف مربوطه خارج کرده و یا چرخ می‌کنند که تاریخ تولید و انقضای آن مشخص نباشد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان قزوین تصریح کرد: بازرسان دامپزشکی در صورت مشاهده هرگونه فرآورده خام دامی بدون هویت نیز برخورد کرده و محموله مورد نظر را توقیف و تصمیمات لازم را اتخاذ خواهند کرد.

کلهر تاکید کرد: دامپزشکی افرادی را که نسبت به توزیع و مصرف گوشت‌های فاقد مشخصات و یا تاریخ گذشته اقدام کنند، به مراجع قضایی معرفی خواهد کرد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی در پایان به عموم مردم توصیه کرد: برای تهیه گوشت منجمد وتازه به تاریخ انقضای مندرج روی گوشت دقت کنند و در صورت مشاهده تخلف مراتب را از طریق سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ به دامپزشکی اطلاع رسانی نمایند و اداره کل دامپزشکی بصورت ۲۴ ساعته آماده دریافت گزارش تخلفات احتمالی در زمینه بهداشت فرآورده‌های خام دامی است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار