توقیف 111دستگاه خودروی حمل غیر مجاز دام در 7 ماهه اول سال
کد خبر: 117045
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۴۱
مدير كل دامپزشكی استان عنوان کرد
شاخص : مدير كل دامپزشكی استان قزوین با بیان اینکه خودروهای حمل غیر مجاز دام در قزوین متوقف می شوند،گفت: در 7 ماهه اول سال جاری 111دستگاه خودروی حمل غیر مجاز دام در قزوین توقیف شده است.

بهمن نقیبی مدیر کل دامپزشکی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: به منظور پیشگیری از گسترش بیماری‌های دام و طیور و بر اساس مصوبه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با همکاری نیروی محترم انتظامی و تعزیرات حکومتی طی ۷ ماهه ابتدای سال جاری ۱۱۱فقره خودرو حمل دام غیرمجاز در استان قزوین توقیف گردیده است.

وی تشریح کرد: در طی این مدت با همکاری نیروی انتظامی، تعداد ۴۸۱ رأس گاو و گوساله و ۷هزارو۹۸ رأس گوسفند و بز و ۴۰۰ هزار قطعه تخم چشم زده ماهی که فاقد مجوز حمل از استان مبدا بود، توقیف شده است.

مدیر کل دامپزشکی استان عنوان کرد: از آنجا که هویت دام‌های توقیفی و وضعیت سلامت آن‌ها نامشخص می‌باشد بنابراین دام‌های توقیفی پس از صدور دستور قضایی یا سریعا برای کشتار به کشتارگاه انتقال یافته و یا برای طی دوره قرنطینه به میدان دام منتقل و پس از شماره گذاری و انجام واکسیناسیون با هماهنگی استان مقصد و اخذ گواهی حمل بهداشتی ترخیص می‌شوند.

نقیبی حمل غیر مجاز دام را یکی از مشکلات پیش روی دامداران دانست و تصریح کرد: نقل و انتقال بدون ضابطه دام‌های بدون هویت ، موجب انتقال بیماری به دام‌های صنعتی و روستایی شده و خسارات هنگفتی را به صنعت دامپروری وارد می نماید.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار