تولد نوزاد بدون چشم همه را شوکه کرد! /عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 162815
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱:۱۸
شاخص : پدر و مادر زمانی که دکتر به آن‌ها گفت: کودکشان بدون چشم به دنیا آمده است شوکه شدند، نیکول مارتیز و همسرش کلینی در حال تنظیم زندگی کم نظیر جکسون کوچک هستند.
به گزارش شاخص نیوز: پدر و مادر زمانی که دکتر به آن‌ها گفت: کودکشان بدون چشم به دنیا آمده است شوکه شدند، نیکول مارتیز و همسرش کلینی در حال تنظیم زندگی کم نظیر جکسون کوچک هستند. کودک بدون چشم به دنیا آمد پدر مادر تصمیم گرفتند حقیقت را بپذیرند و برای بزرگ کردن فرزند نابینای خود آماده شوند.

نیکول مارتینز و نامزدش هنگامی که پس از ۳۲ سنوگرافی متوجه شدند پسرشان اسکوت چشم چپ را ندارد دلشکسته شدند، اما زمانی که دنیا آمد دکتر متوجه شد که بچه کاملا نابیناست و چشم راست او هم توان دیدن ندارد. به علاوه‌ی این نواقص نواقص جکسون کوچک با قلبی بزرگ‌تر از حد معمول به دنیا آمد و در ۹ آوریل فورا به مراقبت‌های ویژه منتقل شد آنوفتالمی بیماری‌ای که در آن چشم پوشیده است و میکرو فتالمی بیماری‌ای که در آن چشم کوچک‌تر از حد معمول است میتواند ناشی از جهش‌های ژنتیکی و کروموزوم‌های غیر طبیعی باشد.
مشکل قلب جکسون خود به خود حل شد. پزشکان بیمارستان پریوبیوتیک آلبوکرکی امیدوارند با انجام آزمایشات مشخص شود که چرا چشم کودک در رحم رشد نکرده است. وقتی بزرگ شود شاید با چشم مصنوعی مشکل رفع شود، اما در حال حاضر پزشکان آلبرکامو معتقدند به مراقبت ویژه نیاز دارد.
مادر تمام وقتش نیکول ۲۵ ساله میگوید در طی اسکن‌ها متوجه شده بودم که جکسون مشکلی دارد دکتر راجع به چشم جکسون با من صحبت کرد، اما من متوجه نشدم در آخر از دکتر پرسیدم یعنی چه و دکترگفت که چشم چپ جکسون نابیناست. خیلی خیلی موضوع ناراحت کننده‌ای بود و برایم سخت بود که بعد از فهمیدن بتوانم خوشحال باشم، من تنها بودم و نمیدانستم چجوری این خبر را به همسرم بدهم و اورا مطلع کنم.
مدیر رستوران پدر ۳۴ ساله جکسون میگویئ:جکسون در بخش سی به دنیا آمد. هنگامی که اورا بلند کردند و مشغول تمیز کردنش بودند من متوجه مشکلی در چشمان پرستاران شدم ما برای نابینا بودن چشم راستش آماده بودیم، پرستار متوجه شد که چشم راست او هم نابیناست و او حتی یک چشم هم ندارد. این برایم عذاب آور بود که به نیکول اطلاع دهم.
او اضافه میکند:تمام امید ما به این بود که او هنوز یک چشم سالم دارد و قادر است بخواند و میتواند دنیا را ببیند؛ بنابراین یک حقیقت متفاوت مقابل ما بود و باید آن را میپذیرفتیم. حالا زوج جون خودشان را برای بزرگ کردن فرزند نابینایشان آماده میکنند و هفته‌ی پیش اورا به برادر‌های بزرگش مایکل ۱۲ ساله و مایسون ۱۴ ماهه معرفی کردند.
منبع:  ستاره ها

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
 • ستاد مبارزه با قاچاق همچون امامزاده بی‌معجزه است/ از مدیریت ضعیف صنعت و اقتصاد کشور گله‌مندیم
 • ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام چه بود؟/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان
 • حضور بانوان در ورزشگاه آزادی به هیچ عنوان قابل قبول نیست/ تکرار شود، برخورد قانونی می‌کنیم
 • ممنوعیت استفاده از تجهیزات بازی دست دوم در بازیگاه‌ها/ تله سی یژ قزوین پروانه فعالیت ندارد
 • کاهش ۱۱.۱درصدی تصادفات در استان/ بیش از ۸۰۰ خودروی متخلف توقیف شد
 • تصاویری از سردار سلیمانی در کسوت پاسداری از دفاع مقدس تا امروز +فیلم
 • ورزشکاران قزوینی در جاکارتای اندونزی خوش درخشید
 • سند «اسلامی ـ ایرانی پیشرفت» ایران را جزو ۱۰ قدرت جهان قرار می‌دهد/ مسئولین شرایط تحقق سند را فراهم کنند
 • برگزاری کنگره شهدا آغاز انتشار فرهنگ ایثار و شهادت است
 • اسامی ۲۰ بازیکن پرسپولیس برای جام حذفی
 • توزیع ۱۶۷۰۰تن انواع نهاده‌های دامی در قزوین
 • پلمپ ۲واحد متخلف عرضه‌کننده فرآورده‌های خام دامی در استان
 • آخرین اخبار