تولیدات داخلی جایگزین واردات کالا و قاچاق در کشور شود
کد خبر: 102982
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱:۰۴
مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت:
شاخص : مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترکی با صاحبان واحدهای تولیدی نساجی استان قزوین گفت: واردات و قاچاق در صنعت نساجی در کشور وجود دارد و باید تولیدات داخلی جایگزین آن شود.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، گلناز نصراللهی عصر دیروز در نشست مشترکی با صاحبان واحدهای تولیدی نساجی استان قزوین که در سالن اجتماعات سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اظهار کرد: واردات و قاچاق در صنعت نساجی وجود دارد و باید تولیدات داخلی جایگزین واردات کالا و قاچاق در کشور شود.

مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: افزایش بازرسی ها برای جلوگیری از قاچاق کالا، افزایش حساسیت گمرک به واردات کالای نساجی از جمله اقدامات انجام شده برای مبارزه با قاچاق است.

این مسئول در ادامه افزود: بالا بودن قیمت تمام شده کالاهای ایرانی در مقایسه با کالاهای کشورهای دیگر، یکی دیگر از عوامل قاچاق پوشاک به کشور است.

وی گفت : برای رونق این صنعت، بخشنامه ای برای ثبت برند صادر شده است که ایجاد برند به فروش کمک می کند.

فعالان عرصه صنعت نساجی هم در این نشست تحریم، رکود و قاچاق را از جمله عوامل ایجاد بحران در این صنعت بیان کردند.

تولید کنندگان، موضوع تامین سرمایه در گردش با نرخ هزینه مناسب برای کاهش قیمت تمام شده ، واقعی کردن نرخ ارز و نبود تسهیلات و مشوق برای صادرات را از دیگر مشکلات این حوزه عنوان کردند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار