تولید‌کننده‌ای را ندیده‌‌ایم که یارانه گرفته باشد/ ۲۰۰۰میلیارد تومان سهمِ که شد؟ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 92918
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۳
شاخص : یک عضو هیات مدیره خانه صنعت و معدن ایران در واکنش به اظهارات دیروز نوبخت با بیان اینکه از دولت گذشته تاکنون وعده‌های مختلفی مبنی بر ارائه یارانه به تولید مطرح شده است، گفت: تاکنون تولید‌کننده‌ای را ندیده‌‌ایم که این یارانه را دریافت کرده باشد.

به گزارش شاخص نیوز، آرمان خالقی در واکنش به اظهارات روز گذشته نوبخت مبنی بر اینکه ۲هزار میلیارد تومان از منابع هدفمند سازی یارانه‌ها در سال جاری به بخش تولید اختصاص یافته است، اظهار داشت: از ابتدای امسال دولت مدعی است که ارقام مختلفی از منابع هدفمندسازی یارانه‌ها را به تولید اختصاص داده است اما تاکنون ما تولید‌کننده‌ای را ندیده‌‌ایم که این منابع را دریافت کرده باشد.

وی با بیان اینکه براساس قانون قرار بود ۳۰ درصد از منابع حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به بخش تولید اختصاص پیدا کند، افزود: تا به امروز به‌صورت مشخص اعلام نشده که چه‌تعداد واحد تولیدی این منابع را دریافت کرده‌اند، این در حالی است که یارانه حق بخش تولید بوده و دولت موظف به پرداخت آن است.

خالقی با اشاره به اینکه از دولت گذشته تا کنون وعده‌های مختلفی مبنی بر ارائه یارانه به بخش تولید مطرح شده است، گفت: اگر دولت ادعا می‌کند یارانه‌ای را به بخش تولید پرداخت کرده باید به‌صورت شفاف جزئیات آن دسته از تولیدکنندگانی را که توانسته‌اند این منابع را دریافت کنند اعلام کند، حتی اگر نمی‌خواهد اسم تولید کنندگان را بگوید، حداقل اسامی تولید‌کنندگان را در بخش‌های مختلف به‌صورت تیتروار بگوید تا در نهایت موضوع یارانه به بخش تولید تعیین تکلیف شود.

عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران اضافه کرد: اختصاص یارانه با پرداخت متفاوت است زیرا زمانی یک رقمی اختصاص یافته اما هنوز به واحدهای‌ متقاضی پرداخت نشده است.

منبع خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار