تولید انبوه خودروی کوادرو تا چند ماه آینده - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55084
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۳
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین اعلام کرد:
شاخص : رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با ساخت خودرو 2 نفره کوادرو در حال اخذ مجوز برای تولید انبوه هستند.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، مرتضی موسی‌خانی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با ساخت خودرو ۲ نفره کوادرو در حال اخذ مجوز برای تولید انبوه هستند، اظهار کرد: اکنون با ایران خودرو در حال مذاکره هستیم تا خودروی کوادرو را تا چند ماه آینده به تولید برسانیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین مزایای این خودور را قابلیت مانور بالا توام با اشغال فضای پارک بسیار کم در ترافیک شهری، اعمال نشدن محدودیت های ترافیکی (طرح زوج و فرد)، کاربری بسیار آسان، هزینه نگهداری و تعمیرات پایین، نداشتن آلودگی صوتی و شیمیایی عنوان کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: ابعاد خودروی برقی ۴۰۰ کیلوگرمی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، ۱۲۰ سانتیمتر عرض و دو متر طول عنوان شده است.

موسی‌خانی اعلام کرد: خودروی دو نفره برقی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین قادر است با سه ساعت شارژ، بیش از ۲۰۰ کیلومتر مسافت را با سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند.

وی اضافه کرد: فقط دو کشور فرانسه و ایران موفق به طراحی و ساخت خودرو دو نفره برقی شده اند. همه مراحل طراحی و ساخت بدنه و قطعات این خودرو در داخل کشور انجام شده و حدود ۴۵۰ قطعه در آن به کار رفته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ابراز امیدواری کرد: پس از اخذ مجوزها و استانداردها بتوانیم نمونه اولیه این خودرو را به بازار وارد کنیم.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار