تولید بیش از ۲ هزار تن ماهی سردابی در استان قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55836
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۲:۳۱
در سال 93 صورت گرفت
شاخص : مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در سال گذشته بیش از 2 هزار تن ماهی سردابی در استخرهای پرورش ماهی استان تولید شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سیمین شکری با اعلام این خبر اظهار کرد: این میزان ماهی تولید شده در قزوین با تولید ۱۴۰۶ تن، آبیک با تولید ۲۶۵ تن، تاکستان با تولید ۱۸۷ تن، بوئین زهرا با تولید ۶۱۸ تن، البرز با تولید ۱۵۹ تن و آوج با تولید ۲۴/۵ تن بیش‌ترین و کم‌ترین تولید را داشته‌اند.

وی با اشاره به افزایش جمعیت، نیاز به غذا و هم‌چنین ایجاد امنیت غذایی در کنار اهمیت حفاظت از جمعیت آبزیان در منابع آب‌های طبیعی عنوان کرد: این عوامل سبب شده تا آبز‌ی‌پروری مدرن توسعه پیدا کند و با توجه به محدودیت در تامین آب و هم‌چنین نیاز به اقتصادی کردن تولید ماهی و بهره‌برداری بهینه از آب موجود در استخرها افزایش تولید در واحد سطح انجام شود.

شکری، پرورش ماهی در آب‌های داخلی را راهی مناسب برای تولید پروتئین مرغوب و ایجاد اشتغال ذکرکرد.

وی تنوع آب و هوایی در مناطق مختلف استان قزوین را موقعیت مناسبی در راستای پرورش ماهیان سردابی، گرمابی، خاویاری و سایر گونه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: توسعه پرورش ماهی در آب‌های داخلی علاوه بر تولید پروتئین مرغوب می‌تواند با ایجاد اشتغال و درآمد در توسعه اقتصادی منطقه نقش موثری داشته باشد.

به گفته این مسئول این میزان تولید ماهی در ۱۶۱ واحد فعال سردابی استان  به‌دست آمده که از میزان تولید پیش‌بینی شده در برنامه پنجم توسعه بیشتر بوده است.

انتهای پیام/۲۰۰/د/م

منبع: سازمان جهاد کشاورزی قزوین

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار