تولید بیش از ۱۸ هزار برنامه در هفته دفاع مقدس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 147842
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۳:۴۵
مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین خبر داد
شاخص : مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین از تهیه و تولید بیش از 18 هزار و 500 دقیقه برنامه رادیویی، تلویزیونی و خبری در هفته دفاع مقدس و دهه اول ماه محرم دراین مرکز خبر داد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛ از تهیه و تولید بیش از ۱۸ هزار و ۵۰۰ دقیقه برنامه ی رادیویی، تلویزیونی و خبری در هفته دفاع مقدس و دهه اول ماه محرم دراین مرکز خبر داد.

معصومی فر گفت: سیمای مرکز قزوین در هفته دفاع مقدس و دهه اول محرم بیش از ۱۱ هزار و ۵۴ دقیقه برنامه ی زنده، تولیدی، تأمینی و ارتباط زنده از شبکه های استانی، ملی و بین المللی پخش کرد.

وی افزود: رادیو قزوین هم دراین ایام بیش از ۷ هزار و ۱۱۴ دقیقه برنامه ی زنده، تولیدی، تامینی و ارتباط زنده از شبکه ی استانی صدای مرکز قزوین و رادیوهای سراسری پخش نمود.

وی خاطر نشان کرد: خبر مرکز قزوین هم در این ایام ۳۴۲ عنوان خبر را در قالب ۳۸۴ دقیقه خبر مکتوب، گزارش خبری و تولیدی تهیه و پخش کرد.

معصومی فر در ادامه بیان کرد: صداوسیمای مرکز قزوین علاوه بر پخش برنامه های زنده و تولیدی از ظرفیت برنامه های تأمینی همچون مستندهای رادیویی و تلویزیونی، فیلم های سینمایی و میان برنامه های مرتبط با مناسبت های دفاع مقدس و محرم و همچنین تیزر و زیرنویس های تلویزیونی نیز بهره گرفته است.

مدیر کل صداوسیمای مرکز قزوین همچنین با اشاره به اهتمام این مرکز در تولید برنامه های کیفی در حوزه ی دفاع مقدس افزود: حضور یادگاران دوران حماسه وایثار در برنامه های رادیویی و تلویزیونی، اجرای نمایش صحنه ای بصورت زنده با حضور هنرمندان و اجرای دکوری متناسب با دفاع مقدس که تلفیقی از ادوات جنگی و خیمه های دشت کربلاست؛ نمونه هایی از جدیت و تلاش عوامل برنامه ساز برای انتقال حس و حال دفاع مقدس و آموزه های حسینی به مخاطبان است.

معصومی فر در ادامه پوشش زنده ی عزاداری های حسینی در نقاط مختلف استان و انعکاس وحدت و یکپارچگی عزاداران حسینی را از ابتکارات و اولویت های مهم رسانه در محرم دانست و خاطرنشان کرد: پخش زنده ی عزاداری و تجمع عاشورائیان، همایش شیرخوارگان حسینی به یاد حضرت علی اصغر، همایش روز سقا پاسداشت وفاداری و جوانمردی حضرت عباس علیه السلام در دفاع از حریم ولایت، همایش احلی من العسل به یاد حضرت قاسم و همچنین پخش زنده ی نماز ظهر تاسوعا برای اولین بار از شبکه ی استانی و شبکه شما و نماز ظهر عاشورا از برجسته ترین بخش فعالیت های صداوسیمای مرکز قزوین در دهه اول محرم بود که در شبکه های استانی و سراسری هم منعکس شد.

وی تصریح کرد: در ایام محرم صداوسیمای مرکز قزوین حضور گسترده ی عزاداران را در ۱۹ نقطه استان همچون بوئین زهرا، تاکستان، آبیک، آبگرم، آوج، اقبالیه، البرز، اسفرورین، دانسفهان، محمدیه، شال، عصمت آباد، مهرگان، محمود آباد نمونه، حسینیه ی آقاسید جمال الدین رضوی و ۴ نقطه ی شهر قزوین بصورت زنده از شبکه های سراسری منعکس نمود.
مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین همچنین با اشاره به ضرورت انعکاس عزاداری های ساده و بی پیرایه در رسانه و معرفی این عزاداریها بعنوان الگویی زیبنده به مخاطبان گفت: در همین راستا سیمای مرکز قزوین در روز ۸ محرم مراسم عزاداری مردم در حسینیه ی آقاسیدجمال الدین رضوی را بصورت کامل و زنده پخش کرد.
وی همچنین از تمامی دستگاه های استان که در گردهمایی های عزاداران حسینی و مقدمه چینی برای پخش این صحنه های با شکوه در رسانه نقش داشتند تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار