تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن گندم در استان/ رشد ۳۵ درصدی خرید تضمینی گندم از کشاورزان قزوینی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 71019
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۳۵
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد
شاخص : مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به توليد سالانه 300 هزار تن گندم در استان، گفت: میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان در مقایسه با سال گذشته 35 درصد افزايش داشته است.

فرزاد خوش اخلاق صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شاخص، با اعلام اینکه ۱۵۴ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده، اظهار کرد: این میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان در مقایسه با سال گذشته ۳۵ درصد افزایش داشته است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بیان کرد: در سال زراعی جاری خرید تضمینی گندم از کشاورزان با تشکیل ۲۱ مرکز خرید در سراسر استان با نظارت کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی و همکاری اداره کل غله و تعاون روستایی انجام شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه گندم به عنوان محصول محوری و کلیدی کشاورزی جایگاه ویژه‌ای در تولید و مصرف مواد غذایی دارد، خاطر نشان کرد: حدود ۷۰ درصد گندم خریداری شده از کشاورزان این استان دیم است و کشت گندم در شهرستان آبیک بدلیل رعایت بیشتر اصول به‌زراعی، از کیفیت بالاتری برخوردار است.

خوش اخلاق بیشترین میزان خرید گندم در استان را به ترتیب در قزوین، آبیک، آوج، البرز، تاکستان و بوئین زهرا عنوان و اعلام کرد: سالانه ۱۶۴ هکتار از مزارع استان به زیر کشت گندم آبی و دیم می‌رود که در مجموع حدود ۳۰۰ هزار تن محصول برداشت می شود.

وی در انتها یادآور شد: قیمت خرید تضمینی محصول گندم در استان کیلویی ۱۱ هزار و ۵۵۰ ریال برای گندم معمولی و ۱۱ هزار و ۸۵۰ ریال برای گندم دوروم تعیین شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار