تولید ۱۰ درصد از تخم‌مرغ کشور در قزوین/ گوشت مرغ تولیدی قزوین فاقد هرگونه هورمون است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74585
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۲۳
مدیرکل دامپزشکی استان:
شاخص : مدیرکل دامپزشکی استان قزوین با بيان اينكه ماده هورمونی در مرغ های تولیدی جایی ندارد، گفت: در تولید مرغ‌های استان به هیچ عنوان از ماده هورمونی استفاده نمی‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، بهمن نقیبی به مناسبت ۱۴ مهر ماه روز دامپزشکی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه درتولید مرغ های استان به هیچ عنوان از ماده هورمونی استفاده نمی شود، اظهار کرد: مرغ هایی که در مراکز معتبر فروش مواد خام دامی عرضه می شوند، هورمون نداشته و مردم استان می توانند بدون هیچ نگرانی از آنها استفاده کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین از آزمایشگاه این مرکز به عنوان یک آزمایشگاه مرجع در کشور یاد کرد و گفت: هر ساله در این آزمایشگاه نزدیک به ۱۳ هزار نمونه دامی، طیور و آبزی مورد آزمایش، پژوهش و بررسی قرار می گیرند.

این مسئول تصریح کرد: کنترل و مبارزه با بیماری های واگیر دار دام و طیور از جمله وظایف عمده دامپزشکی است که علاوه بر تضمین سلامت دام و طیور، موجب تضمین فرآورده های خام استحصالی از آن مانند گوشت قرمز و سفید، تخم مرغ، شیر و عسل می شود.

نقیبی با اشاره به اینکه استان قزوین ۱۰ درصد از تخم مرغ کشور را تولید می کند، افزود: سالانه ۵۲۳ هزار تن تخم مرغ در ۵۳ واحد تولیدی با ظرفیت حدود هفت میلیون قطعه مرغ تخم گذار در قزوین تولید می شود.

وی اعلام کرد: از ابتدای امسال پایش کلی در استخرهای پرورش ماهی استان صورت گرفته که به دلیل استفاده از ماده سمی و ضدعفونی کننده مالاشیت گرین نزدیک به ۲۰۰ هزار قطعه ماهی معدوم شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار