تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در سال ۹۵/ قزوین فاقد زیرساخت‌های گردشگری است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 97035
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۰۰
رئیس شورای شهر قزوین :
شاخص : رئیس شورای شهر قزوین با بیان اینکه امیدواریم 75 درصد از بودجه 480 میلیاردی سال جدید محقق شود، گفت: در سال 95 پروژه جدیدی را آغاز نخواهیم کرد لذا تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مد نظر خواهد بود.

فرج‌الله فصیحی رامندی صبح امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص، در خصوص پروژه‌های شهرداری با اشاره به ۴۲۰ میلیارد تومان به عنوان بودجه در سال اظهار کرد: با توجه به رکودی که در کشور حاکم بوده شهرداری قزوین توانسته عملکردی قابل قبول ارائه کند.

وی افزود: اکثر پروژه‌ها از جمله پروژه‌های ترافیکی، فضای سبز، زیست محیطی و فرهنگی روند طبیعی خود را دنبال کرده‌اند، به جز چند پروژه‌ سرمایه گذاری دراز مدت و مشارکتی که به دلیل عدم تامین منابع اعتباری یا سرمایه گذار محقق نشده است.

رامندی با بیان اینکه پرو‌ژه‌های نیازمند بودجه همچنان راکت هستند عنوان کرد: پل خلیج فارس، پل امام رضا (ع)، پل قدس، پل ابوترابی از جمله پروژه‌های جاری هستند که روند معمولی خود را طی می‌کنند.

رئیس شورای شهر قزوین بیان کرد: در سال ۹۵ اگر گشایشی در وضعیت اقتصادی کلان کشور ایجاد شود ممکن است وضعیت مناسب‌تری داشته باشیم اما اگر شرایط کنونی حاکم باشد قطعاً برخی از پروژه‌های سرمایه‌بر همچنان متوقف خواهد ماند.

این مسئول اعلام کرد: ۴۸۲ میلیارد تومان در سال ۹۵ بوجه خواهیم داشت که ۴۲۰ میلیارد آن به شهرداری اختصاص می‌یابد و ۶۲ میلیارد هم به سایر سازمان‌های شهرداری تعلق می‌گیرد.

رامندی با بیان اینکه امیدواریم بالای ۷۵ درصد این بودجه محقق شود گفت: ۶۸ درصد از این بودجه عمرانی و ۳۲ درصد هم جاری است.

وی با اشاره به اینکه مذاکراتی در خصوص جذب سرمایه صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ پروژه جدیدی را آغاز نخواهیم کرد لذا تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مد نظر قرار دارد.

رئیس شورای شهر قزوین یادآور شد:  در سال ۹۴ بیشترین هزینه در بخش زیرساخت‌ها بوده است.

این مسئول با بیان اینکه عوارض شهری کل درآمد شهرداری نیست، توضیح داد: هزینه‌های مربوط به پسماند و جمع آوری زباله، عوارض ساخت و ساز و پروانه‌های کسب و کار تقریباً ۲۰ تا ۲۵ درصد بودجه شهرداری را پوشش داده و مابقی از سایر منابع تامین می‌شود.

رامندی تصریح کرد: شهر قزوین فاقد زیر ساخت‌های لازم برای گردشگری مانند پارکینگ‌های محدوده شهری و هتل‌های مورد نیاز گردشگران است.

وی با تاکید بر اینکه مراکز گردشگری باید بازسازی شود، اضافه کرد: سایر سازمان‌ها توانایی انجام این امور را ندارند و اگر این پروژه‌ها به شهرداری واگذار شود عملکرد مطلوبی را خواهیم داشت.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ت۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار