تکمیل ۲۴پروژه نیمه‌تمام دولتی به کمک خیرین در استان قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 100194
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۹:۳۷
مدیرکل اداره‌ نوسازی و تجهیز مدارس قزوین خبر داد:
شاخص : مدیرکل اداره‌ نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز مطرح کرد: سال گذشته با همت خیرین 24 پروژه نیمه تمام دولتی تکمیل شده‌است و امید است امسال با همت بیشتر این تعداد را افزایش دهیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز  صبح امروز در سالن اجتماعات توحید با حضور مسئولین و مجمع خیرین مدرسه ساز برگزار شد.

عسگرعلی جوانبخت مدیرکل اداره‌ نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین در ابتدای مراسم اظهار کرد: محوریت انسان در زمینه تعلیم و تربیت در جامعه تدوین و تبیین شده و از اهمیت بالایی برخوردارست.

وی با اشاره به اهمیت نوسازی مدارس به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم کشور، گفت: با پیشرفت علم و امکانات؛ مدارس نیازمند حرکت در این راستا بوده تا بتوانیم افرادی مطابق روز پرورش دهیم.

این مسئول در ادامه افزود: متاسفانه کمبود امکانات در برخی از مدارس استان باعث شده‌است از تا از استانداردها دور شویم.

جوانبخت خاطرنشان کرد: هر مدرسه‌ای که ساخته می‌شود باید کتابخانه، قرائت‌خانه، سالن ورزشی و سایت کامپیوتری داشته باشد تا دانش‌آموزان برای استفاده از این امکانات دغدغه‌ای نداشته باشند.

مدیرکل اداره‌ی نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین افزود: در جشنواره هفدهم، خیرین مدرسه‌ساز پرداخت مبلغی بالغ بر ۱۷ میلیاد تومان را متعهد شدند که از میزان حدود ۷۵ درصد آن محقق شده است اما در مقابل تعهد ۱۱ میلیاردی دولت تنها ۴۸ درصد آن تحقق یافت.

وی با اشاره به نگاه دلسوزانه مردم و خیرین به امر مدرسه‌سازی گفت: سال گذشته با همت خیرین ۲۴ پروژه نیمه تمام دولتی تکمیل شده‌اند و امید است امسال با همت بیشتر بتوانیم ۱۸ میلیارد بودجه برای امر مدرسه سازی ایجاد کنیم.

مهدی ارمغان رییس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان قزوین در ادامه با اشاره به وضعیت نامناسب مدارس استان تصریح کرد: باتوجه به مشکل اساسی در حوزه حفظ نگهداری مدارس کوچکترین بلای طبیعی ممکن خسارات زیادی را به بار آورد.

وی ابراز کرد: امیدواریم در سال جاری بتوانیم با کمک خیرین امکانات و تجهیزات ضروری را برای تمام مدارس استان تهیه و آن‌ها را به استانداردهای لازم برسانیم.

خیرالله رحمانی معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان  نیز در ادامه با بیان اینکه خیرین به درک درستی از جامعه رسیده‌اند ابراز کرد: آموزش و پرورش به عنوان درمانگاهی است که به نوعی می‌تواند تمام دردهای جامعه را درمان کند.

وی در پایان با اشاره به لزوم توجه جدی به مسئله تعلیم و تربیت افزود: پرورش صحیح انسان‌ها می‌توانند موجب حرکت آن‌ها در مسیر صحیح شده و از هرگونه انحراف جلوگیری به عمل آورد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار