تکیه به اقتصاد مقاومتی تنها راه پیشرفت کشور/ نظام اداری استان از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران داخلی حمایت می‌کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 82709
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۵۲
استاندار قزوین تاکید کرد:
شاخص : استاندار قزوین گفت:بنای دولت تدبیر امید بر این است که برای پیشرفت کشور و شکوفایی استعدادها راهی جزء تکیه بر مردم و بخش خصوصی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عصر روز گذشته چهارمین نمایشگاه تخصصی صنایع برق، الکترونیک و مخابرات استان قزوین با حضور استاندار قزوین و دیگر مسئولین و مدعوین در محل دائمی شرکت نمایشگاه های بین الملل قزوین افتتاح شد.

فریدون همتی استاندار قزوین با اشاره به هفته بسیج اظهار کرد: تولیدکنندگان در زمره بسیجیانی قلمداد می شوند که روزی در سنگر جبهه و جنگ برای عزت ملت بزرگ و صیانت این کشور مبارزه می کردند؛ امروز نیز تولید کنندگان باتوجه به استعداد خود در سنگر تولید مشغول بوده و نقش بزرگ و به سزایی در شکوفایی اقتصاد کشور دارند.

وی در ادامه گفت: عزت و جایگاهی که در جبهه و جنگ برای بسیجیان به عنوان ارزش محسوب می شد امروز برای کارآفرینان در عرصه تولید نیز وجود دارد، چرا که کارآفرینان شجاع و فداکار در عرصه تولید، تمام  تلاش خود را برای برطرف کردن نیازهای کشور به کار خواهند بست.

استاندار با اشاره به موقعیت و سابقه استان قزوین گفت: انتظار می رود که نیروهای سرمایه گذار استانی و دیگر هموطنانی که در این استان سرمایه گذاری کرده و به تولید مشغول هستند بعد از گشایش حاصل از برجام در کشور آمادگی لازم را داشته باشند تا بتوانند به نحو مطلوب از فضای رفع تحریم ها برای توسعه و ارتقاء استان در تولید ملی استفاده کنند.

همتی افزود: بنای دولت تدبیر امید نیز بر این است که برای پیشرفت کشور و شکوفایی استعدادها راهی جزء تکیه بر مردم و بخش خصوصی وجود ندارد.

وی در ادامه با تاکید بر اجرای اقتصاد مقاومتی اضافه کرد: اگر بتوانیم بستر لازم برای فعالیت های بخش خصوصی را فراهم کرده و مسیر کار را تسهیل کنیم و به نوعی احساس حمایت از بخش خصوصی را به وجود آوریم می توانیم نقش قابل توجهی در اقتصاد بین المللی داشته باشیم.

استاندار با بیان اینکه استان قزوین از لحاظ صنعت نسبت به استانهای دیگر از وضعیت خوبی برخوردار است،عنوان کرد: باید تمرکز بر بهره وری و ارتقاء کارآمدی را مدنظر داشته تا بتوانیم با اندیشه های سازنده و خلاق تولیدکنندگان در فضا و شرایط جدید در چارچوب سیاست های دولت تدبیر و  امید و منویات رهبر معظم انقلاب به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی نقش برجسته و ممتازی داشته باشیم.

همتی گفت: سیاست دولت و کارگزاران تدبیر و امید در استان در جهت حمایت قاطعانه از بخش خصوصی است و با فراهم سازی شرایط لازم با تنظیم برنامه ها و تعیین سیاست های استان ها بر این مسئله تاکید خواهد داشت .

وی در ادامه توصیف کرد: سرمایه گذار مانند پرنده است و در محیطی که شرایط لازم برای تولید و سرمایه گذاری آنها فراهم شود احساس امنیت خواهد کرد، بنابراین باید بستر لازم برای رونق کسب و کار و نقش آفرینی در عرصه تولید و اقتصادی فراهم شود.

استاندار قزوین تصریح کرد: نظام اداری استان در کنار یکایک تولیدکنندگان و سرمایه گذاران قرار دارد و به یاری از آنها خواهد پرداخت تا با قوت قلب و اطمینان بیشتر  به جهاد بپردازند.

همتی در پایان با اشاره به ویژگی های برجسته استان قزوین گفت: برگزاری نمایشگاه های تولیدی می تواند در هر دوره زمانی توانمندی ها و نوآفرینی ها را به نمایش گذاشته و در معرض دید قرار دهد امید است با وجود سرمایه گذاران و تولیدکنندگان بتوانیم حضور خوبی را در نمایشگاه های بزرگ کشوری و بین المللی داشته باشیم.

انتهای پیام /۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار