ثبات نرخ تخم مرغ در بازار ادامه دار شد/نیازی به واردات نداریم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 172811
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱:۰۲
شاخص : یک مقام مسئول از ثبات نرخ تخم مرغ طی دو هفته اخیر در بازار خبر داد.

به گزارش شاخص نیوز:ناصر نبی پور، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران از ثبات نرخ تخم مرغ  طی دو هفته در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۷ هزار و ۵۰۰ و شانه ای ۱۵ هزار تومان است.

وی با انتقاد از نرخ بالای تخم مرغ در خرده فروشی ها افزود: هم اکنون هر شانه تخم مرغ با نرخ های بالای ۱۸ هزار تومان ناشی از کمبود نظارت دستگاه های ذی ربط در بازار عرضه می شود .

نبی پور فروش هر شانه تخم مرغ با نرخ های بالاتر از ۱۸ هزار تومان درب مغازه ها را غیر منطقی اعلام کرد.


بیشتر بخوانید: کمبودی از نظر میزان تولید گوشت مرغ و تخم مرغ وجود ندارد


وی در پاسخ به این سوال که با وجود اظهارات معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد مبنی بر ثبت سفارش ۲۰۰۰ تن تخم مرغ و توزیع آن در صورت تلاطم بازار، نیازی به واردات داریم یا خیر، بیان کرد:  در شرایط کنونی نیازی به واردات نداریم، چراکه هر کیلو تخم مرغ ترکیه با نرخ ۱٫۳ دهم دلار به ایران فروخته می شود که با احتساب ارز ۱۳ هزار تومان واردات صرفه اقتصادی ندارد و بهتر است پول واردات را به تولیدکنندگان داخل بدهیم تا آنها بتوانند نهاده های مورد نیاز خود را تامین کنند.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار در پایان با بیان اینکه در ۶ هفته اخیر گزارشی از بیماری آنفلوانزا حاد پرندگان اعلام نشده است، گفت: هم اکنون مشکل جدی نداریم و باید منتظر ماند و دید که روند بیماری در ماه های آتی به چه صورت خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار