ثبت‌نام بیش از 700 نفر برای پیاده‌روی اربعین
کد خبر: 110490
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱:۵۱
مدیر حج و زیارت استان خبر داد:
شاخص : مدیرحج و زیارت استان از ثبت نام بیش از700 نفر برای شرکت در پیاده روی اربعین خبر داد.

علیرضا کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه ثبت نام شرکت در پیاده روی اربعین از ۱۶ مرداد ماه آغاز شده است، اعلام کرد: تا کنون بیش از ۷۰۰ نفر از هم استانی ها برای حضور در پیاده روی اربعین در سایت «سماح» ثبت نام کرده اند.

مدیر حج و زیارت استان قزوین تصریح کرد: برای سهولت ثبت نام زائران استان، هشت دفتر نمایندگی به ۲۶ دفاتر مجاز اضافه شده است تا خدمات بهتری برای زائران ارائه دهند.

این مسئول با تاکید بر اینکه لازمه اعزام و دریافت ویزا برای زائران، ثبت نام در سایت سماح است، افزود: با توجه به هماهنگی های انجام شده با نیروی انتظامی، روادید زائران از طریق ثبت نام در سماح صادر می شود از این رو تنها زائرانی که در این سامانه ثبت نام کرده اند اجازه خروج از مرز را خواهند داشت.

کلانتری خاطرنشان کرد: صدور ویزای زائران اربعین از اول شهریور ماه از چهار کنسولگری عراق در تهران، مشهد، اهواز و کرمانشاه آغاز می‌شود و از اول مهرماه، صدور روادید زائران از ۲۰ دفتر موقت کنسولگری‌های عراق که در نقاط مختلف کشور ایجاد خواهد شد، صورت می‌گیرد.

وی پیش بینی کرد: امسال بیش از ۲۵ هزار زائر از استان در دهه اول تا سوم صفر برای شرکت در پیاده روی عظیم اربعین اعزام شوند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار