ثبت بیش از ۹ هزار واقعه تولد در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 71692
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۱
در 5 ماهه ابتداي امسال صورت گرفت
شاخص : مديركل ثبت احوال استان قزوين، از ثبت 9 هزار و 984 مورد واقعه تولد در 5 ماهه ابتداي امسال خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، محمدصدرا آراسته در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی که دیروز در سالن جلسات معاونت سیاسی امنیتی استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به ثبت وقایع پنج ماه ابتدایی امسال، اظهار کرد: در سال گذشته تعداد ثبت واقعه تولد ۹ هزار و ۵۳۵ مورد بوده که امسال ۹ هزار و ۹۸۴ مورد ثبت واقعه تولد داشته‌ایم.

مدیر کل ثبت احوال استان قزوین در خصوص ثبت واقعه تولد و میانگین کشوری آن بیان کرد: میانگین کشوری ثبت واقعه تولد به ازای هر یک هزار نفر ۱۸ واقعه تولد است که استان قزوین با میانگین ۱۹٫۲ به ازای هر یک هزار نفر در جایگاه خوبی است.

این مسئول ثبت وقایع ولادت در مرکز شهر قزوین را ۱۹٫۵ در هزار، البرز ۱۸٫۸ در هزار، بوئین‌زهرا ۲۰ در هزار، تاکستان ۲۰ در هزار، آبیک ۱۵٫۵در هزار و آوج ۱۵ در هزار عنوان کرد.

آراسته با بیان اینکه همه وقایع حیاتی در بانک اطلاعاتی اداره‌کل ثبت احوال در لحظه و بدون تاخیر ثبت می‌شود، عنوان کرد: این بانک اطلاعاتی در بسیاری از موارد مهم به عنوان مرجع مورد استفاده قرار می‌گیرد، چراکه کامل‌ترین و جامع‌ترین بانک اطلاعاتی در کشور است.

کاشی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین هم در این جلسه با بیان اینکه ثبت نشدن وقایع حیاتی فوت و ولادت از جمله مشکلاتی است که بیشتر در مناطق روستایی مشهود است، خاطرنشان کرد: باید سالانه گزارشی از عملکرد دهیاریها و شوراهای اسلامی روستاها دریافت شود که این امر نیازمند اطلاع رسانی و فرهنگ سازی است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار