ثبت شرکت خصوصی توسط مدیران وزارت علوم با آدرس وزارت‌خانه+ سند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 67365
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۵
شاخص : تاسیس این شرکت کاملا خصوصی امکان فعالیت های غیرقانونی را به نام این وزارتخانه برای اعضای آن فراهم می کند و با توجه به اینکه دفتر آن ساختمان وزارت علوم معرفی شده وزارت علوم مکلف است مالیات ناشی از فعالیت های مدیران مرکز جذب را نیز پرداخت کند.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص،تعدای از مدیران مرکز جذب وزرات علوم، اقدام به ثبت شرکت خصوصی با زمینه های فعالیت متعدد به آدرس ساختمان وزرات علوم در خیابان هرمزان کرده اند.

بر اساس سندی که در اختیار دانا قرار گرفته شرکت «تدبیرگران مدبر آسایش فردا» در تاریخ ۱۸ فروردین امسال ثبت شده است.

ثبت این شرکت خصوصی با حوزه های فعالیتی متعدد از قبیل خرید و فروش کالاهای بازرگانی و شرکت در مزایده ها و مناقصات، توسط«مصطفی بیژن زاده» مدیرحوزه ریاست مرکزجذب و «هادی جلالی بایگی»مدیرپیگیری و هماهنگی و مشاور رئیس مرکزجذب انجام شده است.

قانون ورود وزارتخانه ها در زمینه ثبت شرکت های خصوصی و به نام افراد را ممنوع کرده است و براساس ماده ۴ قانون محاسبات عمومی،شرکتهای دولتی موجود در بیشتر موارد حکم قانون ایجاد شده و یا از طریق ملی و یا مصادره شدن درجهت حق حاکمیت ملی و یا منافع عمومی ‌در اختیاردولت قرار گرفته اند و یا از طریق سرمایه‌گذاری دولت تشکیل شده اند. همچنین ارکان شرکت های دولتی از بدنه دولت تشکیل می شود و تدوین مقررات استخدامی ‌آنها با مدیریت کاملا‌ً دولتی و اداره دارایی های شرکت های مذکور نیز براساس قانون محاسبات عمومی‌ انجام می شود.

همچنین اصل ۱۴۱ قانون اساسی و قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل،کارکنان دولت را از ریاست یا عضویت در هیأت مدیره یا مدیریت عامل شرکت‌های خصوصی منع می کند.

تاسیس این شرکت کاملا خصوصی امکان فعالیت های غیرقانونی را به نام این وزارتخانه برای اعضای آن فراهم می کند و با توجه به اینکه دفتر آن ساختمان وزارت علوم معرفی شده وزارت علوم مکلف است مالیات ناشی از فعالیت های  مدیران مرکز جذب را نیز پرداخت کند.

پیش از نیز حاشیه های عجیب دیگری در مرکز جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رخ داده بود که می توان به خبر پرداخت پاداش ۳۷ میلیون تومانی به یکی از مدیران این مرکز یا برگزاری جلسات داخلی با هزینه های سرسام آور در هتل دیزین به همراه خانواده مدیران آن اشاره کرد.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:دانا

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار