ثبت نام بیش از 170 هزار دانشجو جهت دریافت بن‌کتاب
کد خبر: 100971
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۴
شاخص : دانشجویان تهرانی با 61 هزار و 857 درخواست، بیشترین ثبت‌نام‌کنندگان دریافت بن کارت خرید کتاب در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران بودند.

 به گزارش شاخص نیوز به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایبشگاه بین‌المللی کتاب تهران؛ نیکنام حسین‌پور با بیان اینکه ۱۷۸ هزار و ۸۸۴ دانشجو جهت دریافت بن کتاب ثبت نام کرده‌اند، گفت: از این میان ۱۳۶ هزار و ۸۸۴ دانشجو متقاضی دریافت کارت فیزیکی و ۴۲ هزار و ۵۴ نیز متقاضی دریافت کارت مجازی بوده‌اند.
حسین‌پور درباره جزئیات ثبت نام و میزان سهمیه دانشجویان در استان‌های مختلف کشور گفت: پس از تهران، استان اصفهان با ثبت نام ۱۰ هزار و ۶۹ و آذربایجان شرقی با ۷ هزار ثبت‌نام در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.
وی افزود: در دیگر استان‌ها نیز تعداد ثبت‌نام‌کنندگان به قرار ذیل است:
البرز ۶ هزار و ۶۷، قم ۵ هزار و ۷۴۴، همدان ۵ هزار و ۴۲۳، فارس ۵ هزار و ۱۸۵، خراسان رضوی ۴ هزار و ۴۰۹، مرکزی ۴ هزار و ۴۰۶، لرستان ۴ هزار و ۳۶۶، کردستان ۴ هزار و ۲۳۲، خوزستان ۴ هزار و ۶۹، کرمانشاه ۳ هزار و ۷۷۰، سمنان ۳ هزار و ۷۳۱، زنجان ۳ هزار و ۴۳۹، قزوین ۳ هزار و ۳۹۷، گیلان ۳ هزار و ۴۱، کهگیلویه و بویراحمد ۲ هزار و ۷۴۱، گلستان ۲ هزار و ۴۶۴، یزد ۲ هزار و ۲۱۶، کرمان ۲ هزار و ۲۱۵، اردبیل ۲ هزار و ۲۰۱، چهارمحال و بختیاری یک هزار و ۶۷۷، سیستان و بلوچستان یک هزار و ۴۵۷، ایلام یک هزار و ۲۷۳، خراسان جنوبی ۱ هزار و ۱۴۵، بوشهر ۱ هزار و ۱۴۰، خراسان شمالی ۹۱۹ و هرمزگان ۷۲۹٫
مشاور منابع و امور انسانی معاونت امور فرهنگی با اشاره به تاکید ریاست نمایشگاه، مبنی بر جلوگیری از سوء استفاده از بن‌کارت‌های خرید کتاب گفت: متاسفانه هر ساله تخلفاتی در حوزه بن‌کارت‌های خرید کتاب انجام می‌شود. از این رو در این دوره از نمایشگاه کارگروه نظارت مالی و اجرایی نظارت شدیدی بر چگونگی مصرف این بن‌کارت‌ها انجام می‌دهد و با متخلفان شدیدا برخورد خواهد شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: توزیع بن‌کارت‌های فیزیکی خرید کتاب از تاریخ ۸ اردیبشهت ماه در شعب بانک شهر آغاز می‌شود و دانشجویان می‌توانند با مراجعه به شعبی که انتخاب کرده‌اند، بن‌کارت‌های فیزیکی خود را دریافت کنند. همچنین کارگروه نظارت مالی و اجرایی نیز از روز چهارشنبه (۸ اردیبهشت ماه) بر روند توزیع بن‌کارت‌های دانشجویی نظارت خواهد کرد.
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است…» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبروی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار