ثبت نام رایگان از زائران اربعین حسینی/ زائران بدون روادید راهی عراق نشوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 78044
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۱۰
مديركل حج و زیارت استان:
شاخص : مديركل حج و زیارت استان قزوين با تاكيد بر اينكه زائران بدون روادید راهی عراق نشوند گفت: کسانی که قصد پیاده روی تا کربلای معلی را در اربیعن حسینی دارند به صورت رایگان در سامانه سماح ثبت نام كنند.

علیرضا کلانتری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: همه ساله در ایام عزاداری امام حسین (ع) در ماه های محرم و صفر تعداد زیادی از زائران از طریق مرزهای زمینی غرب و جنوب غربی کشور وارد عراق می شوند.

مدیرکل حج و زیارت استان قزوین اعلام کرد: کسانی که قصد پیاده روی تا کربلای معلی را در اربیعن حسینی سال جاری دارند به صورت رایگان می توانند در این سامانه به آدرسhttps://samah.haj.ir ثبت نام و مشخصات خود را وارد کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه سایت سماح صرفا برای ثبت نام از زائران انفرادی است، گفت: دواطلبان حضور در مراسم اربعین حسینی هیچ گونه هزینه ای بابت ثبت نام در سایت سما پرداخت نخواهند کرد.

کلانتری با بیان اینکه برای رفاه زائران حسینی مراکز اسکان موقت در مرزهای مهران و شلمچه پیش بینی شده افزود: محل عبور زائران استان قزوین بیشتر از مرز مهران است چرا که به دلایل دسترسی راحت‌تر به این مرز عبور و مرور برای زائران قزوینی راحت‌تر خواهد بود.

وی تاکید کرد: برای برگزاری بهتر مراسم اربعین حسینی و تامین امنیت زائران، ‌وزارت کشور عراق از ورود زائران خارجی بدون روادید به این کشور ممانعت می کند.

مدیرکل حج و زیارت استان قزوین در ادامه اضافه کرد: بر همین اساس زائران متقاضی برای ورود به عراق باید نسبت به تامین روادید خود اقدام کنند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار