ثبت نام کنید و پول بدهید اما واحدی برای تحویل نداریم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 171155
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱:۱۳
شاخص : ثبت نام بیش از حد برای مسکن مهر شهر پردیس باعث شده تا ۶ هزار متقاضی به دلیل بی برنامگی مدیران این شهر در سالهای گذشته، علیرغم واریز آورده خود هنوز انتخاب واحد نکرده و حتی باید به فکر انتخاب شهری دیگر باشند.

به گزارش شاخص نیوز: شهر جدید پردیس به لحاظ مسافت و نزدیکی به تهران یکی از بهترین شهرها برای انتخاب واحدهای مسکن مهر در دهه ۸۰ و در آغاز طرح مسکن مهر بود و زمانی که صحبت از ­طرح خانه‌دار کردن اقشار کم درآمد­ در اطراف کلان شهرها و شهرهای مادر شد، بهترین نقطه برای متقاضیان و مستاجران تهرانی از نظر مسافت ­و­ خوش آب و هوایی مسکن مهر پردیس بود.

این قابلیت به ظاهر مناسب باعث شد تا در زمان ثبت نام مسکن مهر در شهر پردیس سیل جمعیتی برای این شهر به راه بیفتد، به همین دلیل در همان روزهای نخست و به ظن اینکه احتمالا برخی از ثبت نام کنندگان از ثبت نام انصراف خواهند داد ثبت نام‌های بیش از حدی صورت گرفت و اتفاقا با این تصور از متقاضیان نیز آورده‌هایی دریافت شد.

*پرونده مسکن مهر برخی شهرها بسته شده، اما هنوز در پردیس متقاضیان انتخاب واحد نکرده‌اند

شهرجدید ­پردیس یکی از شهرهایی بود که به لحاظ تقاضای زیاد برای آن حدود ۸۲ هزار واحد مسکن مهر پیش بینی شد و همین پیش‌بینی غلط باعث شد تا با گذشت سالها از طرح مسکن مهر و اتمام برخی از واحدهای مسکن مهر در اکثر شهرها برخی از متقاضیانی که اتفاقا آورده‌های خود را تا سقف ۴۰ میلیون تومان هم رسانده‌اند، اما بیش از حد ثبت نام کرده‌اند، هنوز انتخاب واحد نکنند.

این شهر از همان ابتدا با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کرد، از زمین‌های معارض دار تا تکمیل­ نشدن­ واحدها توسط پیمانکاران که قرار بود در ۱۸ ماه در اختیار متقاضیان قرار گیرد، اما پس از ۶ سال همچنان سودای خانه دارشدن در سر دارند.

*احتمال اینکه متقاضیان مسکن مهر به واحد مسکونی نرسند، وجود دارد

سعید غفوری مدیر عامل شهر جدید پردیس در پاسخ به این سؤال که برخی متقاضیان مسکن مهر هنوز انتخاب واحد نکرده‌اند و آیا این احتمال وجود دارد که آنها به واحدهای مسکونی خود نرسند، گفت: به هر حال بالاتر از میزان واحدهای مسکونی ساخته‌شده در این شهر ثبت‌نام شده است، به این امید که شاید ریزشی داشته باشد، پس هنوز ما نیز نمی‌دانیم برخی از متقاضیانی که ثبت‌نام کرده و آورده خود را واریز کرده‌اند، آیا واحد مسکن مهر به آنها در این شهر واگذار خواهد شد یا خیر.

*متقاضیان مسکن مهر پردیس حاضر می‌شوند به شهرهای دیگر بروند

این اظهارات نشان می‌دهد کلاف سردرگمی در شهر جدید پردیس وجود دارد و اینکه آیا متقاضیان به راحتی حاضر هستند، علیرغم واریز آورده به شهرهای نزدیک تهران که واحدهای فاقد متقاضی دارند، بروند.

شنیده‌ها حاکی از این است که حدود ۵ تا ۶ هزار نفر بیش از حد و تعداد واحدهای مسکونی ساخته شده در این شهر ثبت نام کرده‌اند و به طور متوسط از ۱۰ میلیون تومان تا ۴۰ میلیون تومان آورده، واریز کرده‌اند.

حال سوال این است که متقاضیانی که در انتظار انتخاب واحد هستند و  این مبالغ که وقتی در کنار هم قرار می‌گیرند، عدد نجومی را تشکیل می‌دهند، صرف کدام پروژه‌ها شده است.

به نظر می‌رسد پرونده مسکن مهر شهر پردیس سال ۹۸ هم بسته نشود و سکوت مدیران و قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در قبال این موضوع بی انصافی است و بهتر است که هر چه سریعتر این قصور به نوعی رفع و رجوع شود، چرا که برخی از این متقاضیان حاضر نیستند، به غیر از شهر پردیس شهرهای دیگری را که دارای واحدهای فاقد متقاضی هستند، انتخاب کنند.

متقاضیان ­خواهان شفافیت بیشتر از دلایل ثبت نام بیش از حد در این شهر هستند و معتقد هستند که ضرر و زیان این همه انتظار برای خانه دار شدن را چه کسی خواهد داد، بنابراین درخواست اقدامی موثر برای حل مشکل­ات دارند، ­تا بالاخره سرپناه عده‌ای از پایتخت نشینان مستاجر آماده ­شود.

منبع:صراط

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار