ثبت نام یک هزار و ۳۱۴ نفر برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی روستایی/ پرداخت تسهیلات به طرح های تعاونی ضروری است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 157327
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین:
شاخص : معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین، از ثبت نام یک هزار و 314 نفر برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی روستایی و فراگیر در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، نشست کارگروه اشتغال و توسعه استان قزوین با حضور منوچهر حبیبی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین، محمود محمودی رییس سازمان تعاون روستایی استان قزوین، بابایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، موسوی فرماندار قزوین و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین در این جلسه از ثبت نام یک هزار و ۳۱۴ نفر برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی روستایی و فراگیر در استان خبر داد و گفت: امسال در این خصوص به استان چهار هزار میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات بانکی با نرخ سود پایین اختصاص یافته است.

این مسوول تصریح کرد: با اشتغالزایی برای ۱۷ هزار و ۹۶۲ نفر حدود ۹۰ درصد تعهد اشتغال استان برای سال جاری محقق شده است.

حبیبی در ادامه افزود: برای سال جاری ایجاد ۲۰ هزار شغل در استان قزوین هدف گذاری شده است و امیدواریم تا پیش از پایان سال تعهد استان در حوزه اشتغال محقق شود.

وی با بیان اینکه ۲۳ دستگاه اجرایی متولی کمک به ایجاد شغل در استان هستند،اظهار کرد: ۲ کمیته استانی و شهرستانی برای راستی آزمایی در خصوص شغل های ایجاد شده تشکیل و فعال شده اند.

گفتنی است؛ در این جلسه درخواست سازمان تعاون روستایی درخصوص اولویت قرار دادن شرکت های تعاونی روستایی با توجه به بهره مندی قالب روستائیان بررسی شد و مقرر گردید نامه ای مشترک توسط سازمان تعاون روستایی با اداره کل کار و رفاه اجتماعی و با امضاء معاونت محترم امور اقتصادی استانداری تهیه و از تهران درخواست شود طرح های تعاونی بدون ثبت در سامانه کارا توسط کارگروه پذیرفته و جهت معرفی به بانک ها اقدام شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار