ایران جانبی

» ثبت نام بیش از ۱۱هزار زائر قزوینی برای حضور در پیاده روی اربعین
کد خبر: 196593
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲:۳۴
استاندار قزوین اعلام کرد
شاخص : استاندار قزوین با بیان اینکه امسال تاکنون بیش از 11 هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند، گفت: باتوجه به موقعیت جغرافیایی استان ضمن اینکه قزوین در مرز و مسیر عراق خدماتی بر عهده دارد و هم محل تردد سایر استان‌ها است وظیفه سنگین‌تری را بر عهده داریم.

به گزارش خبرنگاراجتماعی شاخص، هدایت‌الله جمالی‌پور در جلسه ستاد اربعین که امروز در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در همایش اربعین شاهد بزرگترین اجتماع مردمی و دینی از نقاط مختلف دنیا هستیم لذا برنامه‌ریزی جدی می‌طلبد که از چندین ماه گذشته آغاز شده است.

استاندار قزوین افزود: در استان قزوین ستاد اربعین با ۱۳ کمیته در حال رصد و پیگیری امور بوده که موکب‌های زیادی توسط ستاد مردمی اربعین راه اندازی شده
است.

وی با بیان اینکه رویکرد اصلی ستاد اربعین استفاده از ظرفیت مردمی است گفت: بر اساس پیش بینی صورت گرفته امسال ظرفیت سه برابری خواهیم داشت و از طرفی چون استان به عنوان معین مرز مهران انتخاب شده، حجم کار سنگین است که نیاز به برنامه‌ریزی جدی دارد.

جمالی‌پور با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۱هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند، گفت: باتوجه به موقعیت جغرافیایی استان ضمن اینکه قزوین در مرز و مسیر عراق خدماتی بر عهده دارد و هم محل تردد سایر استان‌ها است وظیفه سنگین‌تری را بر عهده داریم.

این مسئول خاطرنشان کرد: یکی از نکات موثر در مسیر زندگی، شناخت سیره اهل بیت(ع) است که امام حسین(ع) با شهادتش راه درست زندگی، عدالت و درست اندیشیدین را به ما یاد داد لذا اهمیت زیادی دارد که ما فلسفه قیام را درک کنیم.

وی افزود: چند ماهی است که برنامه معنوی اربعین را در یک حرکت به نوعی عاشورایی و اجتماع میلیونی مردم برنامه‌ریزی کردیم که می‌تواند اثر فرهنگی را در تمام جهان رقم زند.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به حجم بسیار زائرین و حضور ۲۰ میلیون جمعیت در کشور عراق، دستگاه‌ها تکلیف دارند به جهت مدیریت این حرکت مردمی راه را برای مردم هموار کنند.

جمالی پور ادامه داد: از دستگاه‎‌ها خواهشمندیم که در چارچوب وظایف خود هماهنگی لازم را داشته باشند تا از بروز مسائل احتمالی که ممکن است در مسیر برای زائرین ایجاد شود جلوگیری کنیم؛ لذا لازم است کلاس‌های آموزشی در جهت هم افزایی بیشتر صورت گیرد تا بتوانیم به درستی وظیفه خود را انجام دهیم.

۷۰ دستگاه اتوبوس در قزوین برای جابجایی زائران اختصاص یافته است

محمدحسن ایرانخواه در ادامه اظهار کرد: سال گذشته ۲ میلیون و ۳۰۰ زائر در مرز مهران داشتیم و پیش بینی می‌شود امسال تا ۳ و نیم مییون نفر زائر داشته باشیم که شبی ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر از مرز خارج شوند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین افزود: با توجه به حجم گسترده تردد زائرین نیاز است تمام دستگاه‌ها مشارکت لازم را داشته باشند همچنین نزدیک به یک میلیون زائر خارجی از کشورهای مختلف که بسیاری از آن‌ها از مرز ایران عبور می‌کنند؛ نیاز است تلاش جدی صورت گیرد.

وی بیان کرد: ۷۰ دستگاه اتوبوس و ۲۰۰ پرسنل برای انجام خدمات فنی و مکانیک و ۲۰۰ پرسنل از شهرداری قزوین به سمت مرز مهران حرکت می‌کنند همچنین یک دستگاه آتش‌نشانی و یک دستگاه حمل زباله، یک دستگاه تریلی و یک دستگاه کمپرسی و لودر هماهنگ شده که برخی اعزام و برخی دیگر در روزهای آینده اعزام خواهند شد.

ایرانخواه در ادامه گفت: تنها چیزی که کمبود داریم در زمینه حمل زباله است چراکه جمع آوری زباله شهر مهران بر عهده ماست و تعداد خودوریی که اعزام شده کافی نیست لذا از دستگاه‌ها خواهشمندیم در زمینه یک دستگاه آتش نشانی، دو دستگاه حمل زباله، یک دستگاه کمپرسی و یک حمل جنازه یاری رسانند.

وی با بیان اینکه دو دکل بیسیم در مرز مهران و شهر عراق با همکاری دستگاه‌ها نصب شده است، گفت: ما یک دستگاه امدادخودور هم نیاز داریم و همچنین حدود ۶۰ متخصص در زمینه تعمیرات خودرو اعزام کرده‌ایم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار