ایران جانبی

» ثبت نام ۱۴۰داوطلب قزوینی برای یازدهمین دوره مجلس
کد خبر: 200146
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۸:۰۵
در روز ششم نام‌نویسی صورت گرفت؛
شاخص : رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: تا پایان روز ششم ۱۴۰نفر برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس ثبت‌نام کردند.

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص، اظهار کرد: تعداد داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا پایان روز ششم به۱۴۰ نفر رسید که تعدادی از آن‌ها ازطریق وزارت کشور و تعدادی نیز از طریق مراجعه به فرمانداری‌ها داوطلبی خود را اعلام کرده‌اند.

وی ادامه داد: ۸۲نفر از ثبت نامی‌ها از حوزه قزوین، آبیک و البرز، ۳۵نفر از حوزه بوئین‌زهرا و ۲۳نفر نیز از حوزه تاکستان هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین ابراز کرد: ۸۶درصد از داوطلبین مرد و ۱۴درصد، خانم هستند و میزان ثبت نامی‌ها نسبت به دوره دهم که ۱۰۱نفر بوده، ۸۳/۶درصد افزایش یافته است.

وی افزود: ۸۴/۲درصد از داوطلبان دارای مدرک کارشناسی ارشد، ۱۲/۸درصد دکتری و سه درصد نیز دارای مدارک حوزوی هستند.

این مقام مسئول عنوان کرد: رده سنی ثبت‌نام کنندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا پایان روز ششم بین ۳۰تا ۷۴سال است.

وی در ادامه گفت: درمجموع سه نماینده فعلی و سه نماینده ادوار مختلف مجلس، ۱۷استاد دانشگاه و هفت پزشک در بین داوطلبین حضور دارند.

حبیبی تاکید کرد: فردا آخرین روز از مهلت ثبت‌نام است و این تاریخ به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود، از این رو علاقمندان و افرادی که دارای توانایی هستند؛ می‌توانند جهت ثبت‌نام تا ساعت ۱۸فردا به حوزه‌های انتخابیه استان مراجعه کنند.

گفتنی است؛ تا پایان روز پنجم، تعداد داوطلبان نمایندگی در استان ۱۰۹نفر بود که ۶۶نفر در حوزه مرکزی شهرستان‌های قزوین، آبیک و البرز، ۲۶نفر در حوزه بوئین زهرا و ۱۷نفر نیز در حوزه تاکستان ثبت‌نام کردند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار