ثبت ۱۴ هزار و ۲۷۹ واقعه ولادت طی ۸ ماهه اخیر در استان/ ۳۸ هزار و ۸۸۴ نفر در کل کشور با نام محمد نامگذاری شده‌اند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 152610
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
مدیر کل ثبت احوال استان قزوین اعلام کرد
شاخص : مدیر کل ثبت احوال استان قزوین با بیان اینکه در 8 ماهه ابتدای سال7 هزار و395 نوزاد پسر متولد شده‌اند، گفت: 38 هزار و 884 نفر در کل کشور با نام محمد نامگذاری شده‌اند.

محمد صدرا آراسته مدیر کل ثبت احوال استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به اینکه  ۱۴ هزار و ۲۷۹ واقعه ولادت طی ۸ ماهه اخیر در استان به ثبت رسیده است، اظهار کرد: از این تعداد ۷ هزار و۳۹۵ واقعه ولادت پسر و ۶ هزار و ۸۸۴ واقعه ولادت دختر بوده‌اند.

وی افزود: نسبت جنسی پسر به دختر ۱۰۷ می باشد یعنی در هر ۱۰۷ مورد ولادت پسر ۱۰۰ مورد ولادت دختر به ثبت رسیده است.

این مسوول با بیان اینکه در طی ۸ ماهه اخیر ۳ هزار و ۸۸۲ واقعه فوت در استان به ثبت رسیده است، گفت: از این تعداد ۲ هزار و ۲۰۴  مورد فوت مردان و یک هزار و ۶۷۸ مورد فوت زنان به ثبت رسیده است که نسبت جنسی آن ۱۳۱ است (یعنی در برابر هر ۱۳۱ فوت مردان ۱۰۰ واقعه فوت زنان به ثبت رسیده است).

آراسته بیان کرد: بعد از اسم امیرعلی نام‌های امیرعباس، امیر حسین، ابوالفضل و محمدحسین در صدر بیشترین نام‌های انتخابی والدین برای فرزندان پسر قرار دارند.

مدیر کل ثبت احوال قزوین اضافه کرد: در بین نام‌های دختران نیز پس از اسم فاطمه، نام های زهرا،حلما، یسنا و نازنین زهرا بیشترین انتخاب والدین برای فرزندانشان در ۸ ماهه اول سال جاری بوده است.

آراسته تصریح کرد: نام مبارک محمد در یک سال اخیر برای ۳۸ هزار و ۸۸۴ نفر در کل کشور انتخاب شده است .

وی در انتها گفت: میزان ازدواج‌های به ثبت رسیده در ۸ ماهه ابتدای سال تعداد  ۶ هزار و ۱۱۴ واقعه و تعداد طلاق‌های ثبت شده یک هزار و ۹۶۲  واقعه بوده است .

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار