ایران جانبی

ثبت ۲۶ میلیون و ۶۲۰ هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 192295
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۳:۴۳
در تیرماه جاری رخ داد:
شاخص : سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین از ثبت بیش از 26 میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین طی تیر ماه سال جاری خبر داد.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و
علی برجعلیزاده در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهارکرد :بر اساس اطلاعات دریافتی از ۵۹ سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار کل تردد ثبت شده در تیر ماه سال جاری ۲۶ میلیون و ۶۲۰ هزار و ۴۸۲ وسیله نقلیه بوده است.

وی افزود: آمار کل تردد ثبت شده در آزاد راهها ۲۱ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۲۹۹ تردد معادل ۸۱ درصد کل تردد استان بوده است.

سرپرست راهداری بیان کرد:بیشترین میزان ترافیک در تیر ماه سال جاری مربوط به ۰۶/ ۰۴/۹۸ بوده است در این روز آزاد راه قزوین – کرج (رفت و برگشت) با ثبت تردد ۱۳۸ هزار و ۳۶۰ وسیله نقلیه بیشترین تردد را به خود اختصاص داده است.

وی درهمین راستا افزود : از مجموع کل تردد شمارش شده استان ، ۳ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۳۶۹ تردد معادل ۱۴٫۱ درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است. محور بوئین‌زهرا – ساوه و بالعکس با ۱۵۳ هزار و ۲۹۶ وسیله (معادل ۵۴٫۵ درصد) ، بیشترین سهم درصد تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.

وی ابراز کرد : متوسط نرخ جریان ترافیک (تعداد کل خودروهایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می کنند) در سطح کل راههای مواصلاتی استان معادل ۶۲۷ وسیله نقلیه در ساعت بوده است. بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک در تیر ماه، مربوط به آزاد راه قزوین- کرج با ۲ هزار و ۴۳۳ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.
علی برجعلیزاده متوسط سرعت تردد در آزاد راهها را ۸۷ و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را ۷۱ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این ماه ۱۰۷ کیلومتر درساعت مربوط به آزادراه رشت – قزوین بوده است.

گفتنی است که در ماه گذشته ۲۴٫۶ درصد وسایل نقلیه ، فاصله طولی مجاز بین دوخودرو را رعایت نکرده اند. بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مربوط به آزاد راه قزوین – کرج با ۸۹۸ هزار و ۸۱۳ وسیله نقلیه( معادل ۵۰ درصد) بوده است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار