ایران جانبی

» ثبت ۶ اثر تاریخی غیر منقول استان در فهرست آثار ملی
کد خبر: 198679
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
مدیرکل میراث فرهنگی قزوین خبر داد
شاخص : مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین از ثبت ۶ اثر تاریخی غیر منقول مربوط به دوره قاجار این استان در فهرست آثار ملی خبر داد.

علیرضا خزائلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: در راستای حفاظت و نگهداری از آثار ارزشمند تاریخی، ثبت ۶ اثر تاریخی غیر منقول استان شامل یک کاروانسرا، یک گرمابه، سر درب مسجد تاریخی، دو خانه تاریخی و یک سقاخانه روز یکشنبه ۱۲ آبان ماه با حضور معاون میراث فرهنگی و کارشناسان ثبت این اداره کل در کمیته ثبت آثارغیر منقول کشور مورد بررسی قرار گرفت که  با تائید نهایی اعضای شورا این آثار در فهرست آثار ملی به ثبت رسیدند.

وی با اشاره به آثار ثبت شده افزود: آثار تاریخی ثبت شده مربوط به دوره قاجار و شامل کاروانسرای تاریخی سعدالسلطنه واقع در انتهای خیابان سپه، گرمابه تاریخی حضرتی مقدم در ابتدای خیابان سلامگاه، سر درب مسجد تاریخی بلاغی در محله بلاغی، خانه تاریخی رزاقی راد در خیابان مولوی، خانه تاریخی کربلایی ولی‌ها در خیابان منتظری و سقاخانه حکیم در خیابان سپه است که با ثبت این ۶ اثر تعداد آثار ثبتی استان در فهرست آثار ملی کشور به یک هزار و ۴۱۹ عدد افزایش یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی قزوین یادآور شد: امیدواریم با تداوم این روند بتوانیم در راستای حفاظت و صیانت از آثار تاریخی ارزشمند استان گام‌های موثری برداریم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار