ثبت ۱۰ اثر قزوین در فهرست آثار ملی کشور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 150675
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۳۴
مدیرکل میراث فرهنگی استان خبر داد
شاخص : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: 10 اثر میراث ناملموس استان قزوین در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمدعلی حضرتی‌ها با اعلام اینکه ۱۰ اثر میراث ناملموس استان قزوین در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید، اظهار کرد: این آثار در جلسه شورای تخصصی ثبت میراث ناملموس مورد بررسی و تائید نهایی قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین عنوان کرد: نظام سنتی تقسیم آب در باغستان سنتی قزوین، مهارت قفل سازی سنتی، شیوه تهیه قاق سنتی قزوین، مهارت کلش بافی شهرستان تاکستان، مهارت گره چینی قزوین، مهارت شیشه‌گری فوتی قزوین، مهارت جاجیم بافی دانسفهان، دانش سنتی قاروق‌گیری یا تل گیری قزوین، مهارت آینه کاری قزوین و علم کشی قزوین ۱۰ اثری هستند که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

این مسوول با تاکید بر توانمندی‌های مختلف استان قزوین برای ثبت آثار تاریخی و فرهنگی افزود: قزوین از جمله استان‌های برخوردار است که باید با همراهی همه مردم به معرفی توانایی‌های تاریخی، فرهنگی، آداب و رسوم، صنایع دستی آن پرداخته شود و برای حفظ و نگهداری از این آثار نیز توجه و کمک مردم مهمترین و بهترین راهکار است.

وی خاطرنشان کرد: با ثبت این میراث معنوی تعداد آثار تاریخی ثبت شده قزوین در فهرست میراث ملی کشور به یک هزار و ۳۴۰ اثر افزایش یافت.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار