ثروتمندترین انسان روی زمین؟ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 75342
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۲
شاخص : نشریه اقتصادی و البته معتبر فوربس در گزارش جدید خود فهرستی از ثروتمندترین افراد ساکن آمریکا منتشر کرده که در آن بیل گیتس در صدر قرار دارد.

مجموع دارایی ۴۰۰ ثروتمند اول آمریکا ۲ هزار و ۳۴ میلیارد دلار است که در مقایسه با آمار سال قبل (۲۰۱۴) که ۲ هزار و ۲۹ میلیارد دلار بود افزایش محسوسی یافته است. این فهرست نشان می‌دهد که مجموع ثروت ۴۰۰ پولدار اول آمریکا به بیشترین میزان ثبت شده در تاریخ رسیده است.

 

    «بیل گیتس» هیچ‌گاه از یاد انسان‌های دوران معاصر خارج نمی‌شود، حتی اگر حالا که پیر شده است. او برای مدتی کوتاه عنوان ثروتمندترین انسان روی زمین را از دست داده بود، اما حالا باز هم مرد شماره یک ثروتمندان دنیاست. او سال‌ها در صدر فهرست ثروتمندترین افراد جهان جای داشته و این‌طور که به نظر می‌رسد همچنان ثروتمندترین انسان روی زمین خواهد بود. بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت هم اکنون ثروتمندترین فرد …

گیتس که چهره جذاب و دوست داشتنی هم دارد امسال و برای بیست و دومین سال متوالی به عنوان ثروتمندترین فرد آمریکایی معرفی شده است. در حال حاضر ارزش دارایی‌های بیل گیتس ۷۶ میلیارد دلار است که البته در مقایسه با سال ۲۰۱۴ میلادی ۵ میلیارد دلار کمتر است.

این درحالی است که «دانالد ترامپ»، سناتور جمهوری‌‎ خواهی که خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آماده می‌کند و این روزها به نوعی پس از اوباما پر سر و صداترین شخصیت سیاسی در این کشور محسوب می‌شود با ثروتی درحدود ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در رتبه ۱۲۱ فهرست ثروتمندترین آمریکایی‌ها قرار دارد. البته او ادعا می‌کند که ثروتش به مراتب بیشتر از آن چیزی است که در این گزارش آمده است.

 

 

یکی از نکات جالبی که درباره ثروتمندان آمریکا به چشم می‌آید این است که چهار هندی‌تبار در فهرست ۴۰۰ ثروتمند نخست آمریکا حضور دارند. «جان کاپور» مهمترین آنهاست که با ثروتی درحدود ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار هم اکنون در رتبه ۱۹۴ فهرست ۴۰۰ ثروتمند اول آمریکا قرار دارد.

منبع:مد انلاین

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار