جاده ابریشم مقدمه‌ای برای جهانی شدن است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 112598
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۴:۲۷
رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور:
شاخص : رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی گفت: جاده ابریشم به عنوان یک پروژه جهانی می‌تواند با حفظ هویت شهرها، در مسیر جهانی شدن موثر باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی در اجلاس شهرداران جاده ابریشم که ظهر امروز در قزوین برگزار شد، اظهار کرد: جاده ابریشم سابقه تاریخی دراز مدتی دارد و به عنوان محل ملاقات تمام شهرهای این جاده محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: باتوجه به سابقه تاریخی جاده ابریشم در این استان می توان گفت داشتن پیشینه تاریخی می‌تواند همچون نقشه راهی برای جاده ابریشم جدید باشد.

این مسئول در ادامه بیان کرد: سابقه تاریخی این سیستم ریسک را برای رسیدن به هدف کاهش می‌دهد.

بهشتی تصریح کرد: جاده‌ای که در گذشته محل ملاقات ما با جهان بوده و در زمان حاضر، جاده ابریشم می‌تواند به عنوان یک پروژه در مسیر جهانی شدن باشد و نقش موثری در توسعه کشور داشته باشد.

وی با اشاره به تفاوت جهانی سازی و جهانی شدن عنوان کرد: جهانی سازی یعنی کوچک کردن سفره جهان و تبدیل آن به یک دهکده کوچک  ، در صورتی که جهانی شدن سفره جهان را بزرگ می‌کند.

این مسوول ابراز کرد: باتوجه به سابقه تاریخی و طولانی جاده ابریشم می‌توان در مواجه با جهانی سازی ظرفیت‌های لازم را برای جهانی شدن فراهم آوریم.

بهشتی تصریح  کرد: جاده ابریشم جدید این استعداد را دارد که در عین حفظ هویت تمام شهرهای در مسیر جاده  به شکلی متفاوت جهانی شدن را به منصه ظهور برساند.

رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی در انتها گفت: قزوین به دلیل موقعیت و جایگاه خود می‌تواند ظرفیت بسیار مهمی را در جذب ارتباطات و جایگاه جهانی داشته  باشد و با عزم و حرکت جدی جای مناسبی برای این اجلاس است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار