جاده ابریشم موجب تقویت صلح می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 112576
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱:۵۸
استاندار قزوین در اجلاس شهرداران جاده ابریشم:
شاخص : استاندار قزوین گفت: تاریخ جاده ابریشم پیوند صلح در کنار رابطه بازرگانی با هدف توسعه اقتصادی است و با این جاده کیفیت مدیریت شهرها امکان‌پذیر می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی استاندار قزوین در اجلاس شهرداران جاده ابریشم اظهار کرد: برقراری روابط متقابل شهرداران جهانی بر مبنای جاده ابریشم از دیرباز در مسیر پیشرفت مطرح بوده است.

وی با اشاره به قدمت فراملی شهر قزوین افزود: قدمت شهر قزوین به گونه‌ای بوده که از دیرباز منسجم و موجب تبادلات فرهنگی نیز می‌شود.

استاندار قزوین در ادامه گفت: الگوی فاخر و کهن این استان به عنوان یکی از نمونه‌های اقتصادی و فرهنگی در طول سده‌های پیشین مطرح بوده است.

وی با بیان اینکه جاده ابریشم جاده پیوند و صلح بین شهرها بوده است، ابراز کرد: این پیوند مورد توجه همه بوده و همکاری در چهارچوب این شبکه‌های منسجم می‌تواند شهرهایی با قابلیت بالای اقتصادی و همچنین فرهنگهای متنوع را گرد هم آورده و به صورت تخصصی به فعالیت های اقتصادی بپردازد.

همتی در ادامه گفت: در این سیستم هر شهر بنا بر اقتصاد شهری خود عهده دار اقتصاد و فرهنگ شده و بر این اساس توسعه در سایر ابعاد امکانپذیر خواهد بود.

استاندار قزوین بیان کرد: کشور ایران از گذشته تا کنون به عنوان یکی از مراکز توانمند در عرصه تولید و بازرگانی مطرح و نقطه عطف این توانمندی‌ها در مسیر غرب به شرق جاده ابریشم بوده است.

وی با اشاره به مزیت فراملی جاده ابریشم اظهار کرد: علاوه بر اهمیت تاریخی و فرهنگی، از نظر بازرگانی و صنعتی نیز حائز اهمیت است.

همتی با اشاره به گسترش توسعه شهری قزوین با اجرای جاده ابریشم گفت: استان قزوین قابلیت تبدیل شدن برای قطب بازرگانی را دارد و با دارا بودن ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی در مسیر جاده ابریشم می ‌توند نقش موثری را ایفا نماید .

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار