Iranjb.ir

جاده شکست داعش از ایران می‌گذرد/ برای شکست داعش رژیم ایران باید تغییر کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 86001
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۷:۳۰
ادعای گستاخانه فاکس‌نیوز:
شاخص : فاکس‌نیوز نوشت: تیراندازی مرگبار کالیفرنیا و حملات پاریس از تهدید رو به رشد افراط‌گرایی حکایت دارند.
۳۹۰۵۳۴۳_۵۴۷

شاخص نیوز: فاکس نیوز در گزارشی نوشت: افراط گرایی در جهان، اشکال جدیدی به خود گرفته است. تا چندی پیش، القاعده مروج تفکر افراط گرایی بوده است. با پیدایش گروه تروریستی داعش، این گروه گوی سبقت را از تروریست های القاعده ربود و به خطرناک ترین سازمان تروریستی در جهان تبدیل شد.

نگارنده گزارش با طرح ادعاهایی بی اساس می نویسد: هدف از تاسیس چنین گروه هایی، اجرای قوانین افراطی و انهدام دستاوردهای دموکراتیک بشر است. سنی ها از یک سو و شیعیان در تهران از سویی دیگر می کوشند این هدف را عملی کنند. شرایط کنونی عراق، سوریه و یمن به گونه ایست که زمینه را برای پرورش تروریست های داعش فراهم کرده است. در این میان، رژیم بنیادگرای تهران نقش مهمی ایفا می کند.
نگارنده گزارش با طرح ادعاهایی می نویسد: پس از حملات تروریستی پاریس، مقامات ایرانی و رسانه های این کشور بلافاصله فرانسه را مقصر دانستند و حتی برخی از آنها اعلام کردند از آنجاییکه فرانسه در حمایت از معارضان سوری نقش داشته است، لایق حادثه خونین پاریس بوده است.
نگارنده گزارش در ادامه مدعی شد تهران از شرایط موجود به نفع خود بهره برداری می کند. مقامات ایرانی از نقش مخرب تروریست های داعش استفاده می کنند تا مقامات غربی را به حمایت از رژیم اسد – رئیس جمهور سوریه – متقاعد کنند.
در ادامه ادعاهای مطرح شده در این گزارش آمده است: برخی از مقامات غربی، توافق هسته ای را فصل جدیدی در تاریخ ایران می دانند و امیدوارند پس از حصول توافق هسته ای، زمینه برای اصلاحات سیاسی فراهم شود. این درحالیست که ایران گستاخ تر از گذشته شده است و حتی خواهان اینست دیگر کشورها از سیاست های آن پیروی کنند.
نگارنده گزارش می کوشد با مطرح کردن ادعاهایی واهی در خصوص نقض حقوق بشر در ایران، شرایط کنونی این کشور را بسیار اسفناک توصیف کند و آن را به ایدئولوژی تروریست های داعش نسبت دهد.
در این گزارش با طرح ادعاهایی بی اساس، ایران به نقض حقوق زنان و مطبوعات متهم شده است. ضمن اینکه این کشور طلایه دار کشورهایی معرفی شده است که افراد زیر سن قانونی را اعدام می کند.
نگارنده گزارش مدعی است: با استناد به اظهارات رهبر ایران – مقام معظم رهبری – آن هم پس از حصول توافق هسته ای، می توان برداشت کرد این کشور سیاست های پیشین خود را تغییر نخواهد داد؛ چرا که همچنان آمریکا را شیطان بزرگ می داند.
نگارنده گزارش با طرح ادعاهایی گستاخانه در پایان اینطور نتیجه گیری می کند: راه حل شکست داعش را می توان در تغییر سیاست های آمریکا در قبال ایران جستجو کرد. آمریکا باید مانع از دخالت های این کشور در سوریه شود و هر چه زودتر برای برکناری بشار اسد وارد عمل شود. چرا که تنها راه مقابله با تهدید رو به رشد داعش، جلوگیری از دخالت های ایران در سوریه است. با توسل به گروه های مخالف حکومت ایران و مریم رجوی – سرکرده گروهک منافقین مجاهدین خلق – می توان به این هدف دست یافت. حذف بنیادگرایی در ایران نویدبخش نابودی افراط گرایی در تمامی جهان خواهد بود.
منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

پربازدیدترین ها
 • لبخند رضایت شهروندان سختی‌ها را از یادمان می‌برد/ مسوولین وضعیت کارکنان قراردادی و پیمانی را ساماندهی نمایند
 • خانه مطبوعات حمایت ملموسی از اصحاب رسانه ندارد/ چرا از دردهای مردم نمی‌نویسیم؟/ روزنامه‌های مرده ما را زنده کنید!
 • عملکرد دولت در زمینه تحصیل کودکان کار ضعیف است
 • اصلاح بی‌سوادی دغدغه همه دستگاه‌ها باشد
 • دولت توان اجرای برخی پروژه‌های عمرانی را ندارد
 • میزان امید به زندگی در شهروندان قزوینی ۲سال بالاتر از میانگین کشوری است
 • راه‌اندازی خانه جوان تا پایان امسال در قزوین
 • مسئولین به سختی پاسخگوی مردم هستند/ ایجاد اشتغال برای جوانان در اولویت باشد
 • آغاز رقابت‌های لیگ واترپلوی نوجوانان کشور در قزوین
 • بسیاری از آسانسورهای قزوین تأییدیه ایمنی ندارند/ برای پلمپ آسانسورها دستور دادستان نیاز است
 • مشارکت ۷۰ درصدی خیرین استان در مدرسه سازی
 • کسب تندیس برترین مرکز فنی توسط صداوسیمای مرکز قزوین در سیزدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه
 • آخرین اخبار