جاعل چک را شناسایی کنید+عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 80831
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
شاخص : دستور انتشار تصویر فردی که با جعل و تغییر ارکان چک اقدام به کلاهبرداری می‌کرد، جهت شناسایی از سوی مقام قضایی صادر شد.

شاخص نیوز:  ۷ مردادماه سال جاری بود که فردی با مراجعه به کلانتری ۱۵۸ کیانشهر به مأموران اعلام کرد که فرد یا افرادی به شیوه جعل و تغییر ارکان یک فقره چک متعلق به حساب بانکی وی، اقدام به برداشت غیرمجاز از حسابش کرده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «جعل و استفاده از سند مجعول» و به دستور بازپرس شعبه هفتم داسرای ناحیه ۱۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در تاریخ ۱۵ تیرماه سال جاری یک فقره چک به مبلغ ۳ میلیون تومان را به ناصر. پ دادم اما در تاریخ ۷ مردادماه یعنی تاریخ وصول چک و از طریق پیامک بانکی متوجه شدم که مبلغ ۹ میلیون تومان از حسابم کسر شده است!

با مراجعه به بانک شعبه میدان ولی عصر متوجه شدم که چک در شعبه دیگری وصول شده لذا با مراجعه به شعبه اخیر در منطقه کیانشهر و رؤیت چک متوجه شدم که تمامی ارکان چک تغییر داده شده و مبلغ بالاتری بر روی چک درج شده است.

«ناصر . پ» که جهت وصول چک به بانک مراجعه کرده بود، ضمن تأیید اظهارات مالباخته به کارآگاهان گفت: “بنده چک متعلق به شاکی پرونده مالباخته را جهت وصول به بانک برده بودم، از آنجایی که قصد داشتم تا برای وصول چند فقره چک به شعبات بانکی دیگر مراجعه کنم، با شخصی که در داخل بانک به عنوان مشتری حضور داشت توافق کردم تا پس از اطمینان از وجود نقدینگی در حساب مالباخته، ایشان مبلغ چک (سه میلیون تومان) را نقداً به بنده پرداخت و سپس چک را وصول کند، این کار انجام شد و من چک سه میلیون تومانی را به این شخص تحویل دادم و پس از آن هیچ اطلاعی از سرنوشت چک و یا جعل آن ندارم.

 

 

با توجه به اظهارات ناصر، کارآگاهان با بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته متعلق به دو شعبه محل جابجایی چک اصیل و وصول چک مجعول،، موفق به شناسایی تصویر شخص مشخصی شدند که چک را ابتدا از ناصر تحویل و پس از تغییر اصالت چک، اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب مالباخته کرده است.

در ادامه رسیدگی به پرونده و به جهت شناسایی و دستگیری متهم پرونده، دستور انتشار بدون پوشش تصویر به دست آمده این شخص از سوی مقام قضایی صادر شده است.

از کلیه شهروندان که موفق به شناسایی تصویر این شخص شدند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس ۲۱۸۶۵۸۵۳ در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

منبع: فارس

مطالب مرتبط

برچسب ها: ,,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار