همسر شهید بابایی الگویی سرشار از صبر و استقامت/ تکریم و احترام بی‌منت به خانواده شهدا وظیفه همه مردم و مسئولین باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 103747
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۹:۳۵
شاخص گزارش می‌دهد:
شاخص : صدیقه حکمت در دوران جنگ پشتوانه خوبی برای همسرشان بودند و با صبر و بردباری وظیفه خود را در برابر نظام جمهوری اسلامی ایفا کردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، صدیقه حکمت همسر شهید سرلشکر خلبان عباس بابایی پس از تحمل ماه‌ها درد ناشی از بیماری کبدی، بعدازظهر روز دوشنبه سوم خرداد ماه سال جاری بر اثر این عارضه در بیمارستان نمازی شیراز دارفانی را وداع گفت.

مردم ولایتمدار و شهیدپرور قزوین پیکر صدیقه حکمت را از مقابل امامزاده اسماعیل(ع) به سمت امامزاده حسین(ع) تشییع و در جوار گلزار شهدای این شهر به خاک سپردند.

در حاشیه مراسم به سراغ مردم و مسئولین رفتیم و علت حضورشان را جویا شدیم که در ادامه می‌خوانیم:

همسر یکی از شهدای دفاع مقدس در گفت‌و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص گفت: همسر شهید بابایی به عنوان الگویی سرشار از صبر و استقامت بود که در کنار سختی‌ها و مشکلات زندگی فرزندانی صالح پرورش داد.

وی با بیان اینکه ما باید رفتار و کردار خانواده‌های شهدا را الگویی برای خود قرار دهیم، عنوان کرد: وظیفه همه مسلمانان است که در این چنین مراسم‌هایی شرکت کرده تا حداقل گوشه‌ای از زحمات شهدا را جبران کنند.

با خانم میانسالی که در گوشه‌ای ایستاده و آرام آرام اشک می‌ریخت، گفت‌ و گو کردیم: خانم حکمت در طول زندگی خود زینب وار و با انگیزه زندگی خود را اداره کرد.

وی درادامه می‌گوید: بانو حکمت سال‌ها در مسیر اندیشه و افکار شهید بابایی گام برداشت و توانست رسالت خود را در حمایت از حریم نظام جمهوری اسلامی انجام دهد.

IMG_7700

رضا رمضانی سرتیپ دوم خلبان نیروی هوایی و همرزم شهید بابایی در گفت‌و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، بیان کرد: از سال ۶۴ به بعد افتخار همکاری و همرزمی این شهید بزرگوار را داشتم.

وی با بیان اینکه شهید بابایی یک شخصیت ویژه بودند، عنوان کرد: ایشان از نظر گفتار، رفتار و نفوذی که در دل افراد داشتند، بسیار با برنامه و خاص بودند.

وی در ادامه اضافه کرد: خانم حکمت مانند همسر شهیدشان می‌توانند به عنوان الگوی شاخص برای مردم باشند چرا که توانستند فرزندان خود را صحیح پرورش داده و ادای وظیفه کنند.

وی با اشاره به ویژگی بردباری و صبر خانم حکمت بیان کرد: این بانو در دوران جنگ پشتوانه خوبی برای همسرشان بودند و با صبر و بردباری وظیفه خود را در برابر نظام جمهوری اسلامی ایفا کردند.

رمضانی در پایان خاطر نشان کرد: مردم وامدار خانواده شهدا هستند و وظیفه ماست که در برابر خانواده‌های شهدا سر فرود اوریم تا شرمنده این عزیزان نباشیم.

عباس نظری معاون سازمان تبلیغات اسلامی قزوین در حاشیه این مراسم با بیان اینکه شهدا را باید به عنوان الگوی خود قرار دهیم، ابراز کرد: شهدا شخصیت ویژه ای نزد خداوند دارند چراکه زنده، مجاهد و قائم هستند.

وی در ادامه افزود: یکی از راه‌های موفقیت شهدا عبودیت و بندگی خالصانه آن‌ها بود و وظیفه ما این‌است که سیره و عمل شهدا را الگویی برای زندگی دنیوی و اخروی خود قرار دهیم و اگر این اتفاق بیفتد تنهای بخشی از حق شهدا را ادا کرده‌ایم.

این مسئول در ادامه با اشاره به جایگاه ویژه زنان در نظام آفرینش خاطرنشان کرد: پیامبر فرموده‌اند مرد از دامن زن به معراج رسیده و در طول تاریخ زنان شاخص زیادی داریم؛ در دوران انقلاب مادران شهدا نیز مردانی تربیت کرده اند که به معراج رسیده اند.

نظری در ادامه با اشاره به اینکه صبر و بردباری ویژگی خاص خانواده‎‌‎های شهداست، اضافه کرد: مادر و همسر شهید بابایی از جنس این زنان هستند بنابراین زنان ما چون پیرو حضرت زینب(س) و فاطمه(س) هستند از آنان الگوبرداری کردند.

وی یادآور شد: برای تجلیل و تقدیر از شهدا وظیفه ما شرکت در مراسم های شهدا و ادامه دهند راه و اهداف شهدا است.

IMG_7715

علی نعمت الهی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی در حاشیه این مراسم با اشاره به نفوذ فرهنگی دشمن اظهار کرد: مردم می توانند با الگوگیری از خانواده شهدا و ادامه راه شهدا به دشمن نشان دهند که ملت ایران نفوذ ناپذیر هستند.

وی در ادامه افزود: زنان و بانوان اسلامی با الگو پذیری از همسر و دختران شهیدان، ادامه دهنده راه شهدا باشند چرا که شهدای اسلام برای دفاع از ناموس جمهوری اسلامی جان خود را فدا کرده اند.

این مسئول ابراز کرد: ملت ایران به دلیل ولایتمداری و داشتن روحیه شهادت طلبی در خط ولایت و مسیر شهادت ثابت قدم هستند.

وی افزود: امنیت، آرامش، عزت و افتخار کنونی کشور و ملت ایران مدیون خون شهدا و جانفشانی های آنان در دوران هشت سال دفاع مقدس است.

نعمت اللهی در پایان بیان کرد: برای ادای دین به شهدا باید مسیر و آرمان های ناب آنان را ادامه داد؛ دشمنان قسم‌خورده نظام و انقلاب با روش‌ها و ابزارهای مختلف از جمله تهاجم فرهنگی درصدد تضعیف ولایتمداری و روحیه شهادت طلبی ملت ایران هستند اما به لطف الهی این توطئه شوم خنثی خواهد شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار