ایران جانبی

جانور یک گرمی که کسب و کار بزرگی را رقم زد/ ایجاد اشتغال برای ۹۵نفر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 198259
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۸ - ۹:۲۹
کارآفرین قزوینی در مصاحبه با شاخص:
شاخص : کارآفرین قزوینی گفت: اکنون به طور مستقیم حدود ۱۵ نفر و غیرمستقیم ۸۰ نفر مشغول به این کار هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، کارآفرینی از محورهای اصلی رشد و توسعه و از نظر برنامه‌ریزی توسعه اقتصادی و توسعه پایدار دارای اهمیت است.

راه‌های مختلفی برای کارآفرینی وجود دارد و می‌توان گفت حد و مرزی برای انتخاب راه و روش برای کسب و کار و ایجاد اشتغال در جامعه وجود ندارد، به ویژه که این روزها با خلاقیت و نوآوری که اتفاق می‌افتد نیز هر ناممکنی ممکن می‌شود.

از طرفی کارآفرینی ارتباط مستقیم با اقتصاد مقاومتی دارد و بدون شک چرخیدن چرخ اقتصاد کشور برپاشنه ایجاد اشتغال و کارآفرینی خواهد چرخید که این روزها جوانان زیادی در این عرصه فعالیت می‌کنند.

زالو درمانی به عملی گفته می‌شود که در آن با استفاده از زالو به مناطقی از بدن که عروق وریدی آن‌ها آسیب دیده یا بسته شده‌اند، خون رسانی می‌کنند.

تاکنون ۶۰۰ نوع زالو شناسایی و کشف شده است که فقط ۱۵ نوع از آن‌ها در طب پزشکی کاربرد دارند، زیرا زالو درمانی اثرات درمانی فوق العاده‌ای دارد.

این حیوان یک گرمی به ظاهر مشمئزکننده سال‌هاست که بیماری‌های صعب‌العلاجی را به راحتی درمان می‌کند.

احسان احمدپور متولد ۱۳۵۹ تحصیل کرده رشته مهندسی تاسیسات و کارآفرین پرورش زالو است که کمر همت به ایجاد اشتغال و کارآفرینی بسته است.

این جوان کارآفرین در گفت‌وگو با خبرنگار شاخص، اظهار کرد: از سال ۱۳۹۳ در حرفه پرورش زالو شروع به فعالیت کردم و سپس در سال ۱۳۹۶ موفق به دریافت اولین پروانه بهره‌برداری قانونی این حرفه در ایران شدم.

وی افزود: تعدادی زمین در جاده فارسیان قزوین داشتم و هدفم این بود که با فراهم کردن زمینه کار و تولید نیز به این منطقه رونق ببخشم.

احمدپور در ادامه گفت: زمانی که تحقیق کردم، متوجه شدم که در بحث زالو قاچاق و واردات غیرقانونی به راحتی صورت می‌گیرد اما من تصمیم داشتم به عنوان اولین فردی که اصولی و قانونی در این حرفه اقدام کرده است پا در عرصه بگذارم.

این کارآفرین جوان اضافه کرد: به مدت سه سال‌و‌نیم سختی‌های بسیای را طی کردم تا توانستم پروانه کسب را دریافت کنم و سرمایه اولیه‌ام چیزی حدود ۶۰۰ میلیون تومان بود.

وی خاطرنشان کرد: در ابتدای کار تمام مسیرهای سخت رسیدن به موفقیت را به تنهایی گذراندم اما اکنون یک کارگاه در استان قزوین و یک واحد تولیدی در استان کرمان دارم.

 

احمدپور ادامه داد: چهار نفر در کارگاه استان قزوین مشغول به کار هستند و همچنین ۷ نفر در خارج از کشور فعالیت دارند و نمایندگی فروش محصول را در استان‌های کرج، گیلان، قم و تهران دارم که افرادی هم در این دفاتر مشغول به کار هستند.

کارآفرین قزوینی گفت: هیچ موفقیتی غیرممکن نیست چراکه بدون داشتن الگو و به تنهایی در این مسیر قدم برداشتم و تمام تجربیات این کار را خود به تنهایی کسب کردم تا اینکه توانستم به پروانه کسب دست یابم.

وی ابراز کرد: اکنون به طور مستقیم حدود ۱۵ نفر و غیرمستقیم ۸۰ نفر مشغول به این کار هستند و با وجود اینکه اخیرا فروش خوبی صورت نمی‌گیرد اما انگیزه‌ام برای کار مردم و کسانی هستند که در طب سنتی فعالیت می‌کنند.

این تولیدکننده اضافه کرد: تنها شرکتی هستیم که به کل دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور معرفی شده‌ایم و سالانه به طور اصولی باید ۱۰۰ هزار زالو پرورش داده شود اما ما به طور میانگین یک میلیون زالو در سال پرورش می‌دهیم.

احمدپور خاطرنشان کرد: استخراج DNA از زالو هزینه‌های بالایی دارد که برای این موضوع  نامه‌ نگاری‌های بسیاری به مسئولین شده اما تا کنون جوابی دریافت نکردیم.

کارآفرین قزوینی گفت: بحث صنعت زالو در آینده در داروخانه‌های مطرح، بسته بندی و عرضه خواهد شد و امروزه زالوی ایرانی با ۱۲۰ آنزیم بهترین زالوی دنیا است لذا از مسئولین درخواست دارم که از تولیدکنندگان حمایت کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار