جایزه هنگفت گوگل به چه کسی رسید؟ + تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 92088
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۵۵
شاخص : ساندار پیچای مدیر اجرایی گوگل مبلغ هنگفتی را به عنوان جایزه دریافت کرد.

به گزارش شاخص نیوز ،ساندار پیچای مدیر اجرایی گوگل مبلغ هنگفتی را به عنوان جایزه دریافت کرد.

این مدیر اجرایی ۴۳ ساله که به تازگی به این سمت منصوب شده جایزه‌ای به مبلغ ۱۹۹ میلیون دلار دریافت کرد. این میزان معادل ۲۷۳٫۳۲۸ سهام کلاس سی است. او این مبلغ را علاوه بر یک چهارم همین مقدار پول را درصورتی دریافت می‌کند که تا سال ۲۰۱۹ در گوگل بماند.

جایزه هنگفت گوگل به چه کسی رسید؟ + تصاویر

این برای اولین بار است که جایزه‌ای با چنین مبلغ بالایی به یکی از مدیران اجرایی گوگل اهدا می‌شود. خانم دایان گرین مسئول قسمت رایانش ابری، جایزه‌ای به مبلغ ۴۳ میلیون دلار و روث پورات، مدیر امور مالی هم ۳۸ میلیون دلار دریافت کردند.

این مدیر هندی تبار خدمات ارزنده‌ای را به کاربران گوگل ارئه کرده‌است. او یکی از نیروهای قوی در جی‌میل و Google Map و گوگل کروم  و گوگل OS بود که بعدها به سمت مدیر اجرایی نائل آمد.

جایزه هنگفت گوگل به چه کسی رسید؟ + تصاویر

او در سال ۲۰۱۶ قرار است، صد ایستگاه راه‌آهن هند را به WiFi رایگان مجهز کند تا مسافران بتوانند با گوشی‌های موبایل خود به راحتی از اینترنت استفاده کنند. او می‌گوید روزانه هزاران هندی به جمع کاربران اینترنت اضافه می‌شوند.

تنها مشکلی که وجود دارد این است که ۱۱ زبان رسمی در هند وجود دارد و کمتر از ۲۰۰ میلیون نفر به انگلیسی مسلط هستند. البته کیبوردهای مختلفی برای این افراد طراحی شده که می‌توانند با خط‌های مختلف بنویسند همچنین سیستم صوتی هم ایجاد شده تا بتواند زبان هندی و هینگلیش را تشخیص دهد.

لازم به ذکر است، بعد از این جایزه، الفابت هم شرکت اپل را به عنوان ارزشمندترین و کارامدترین شرکت دنیا معرفی کرد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار