جایگاهی در کشور برای القاکنندگان جنگ دروغین وجود ندارد/ مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی آرایش جنگی بگیرند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 188754
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱:۲۵
امام جمعه الوند:
شاخص : امام جمعه الوند گفت: اگر امروز عده‌ای دارند به دروغ مسئله جنگ نظامی را مطرح می‌کنند نیز با این هدف است که می‌خواهند برای خودشان در بین مردم محبوبیت ایجاد کنند.

حجت‌الاسلام مسعود مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص، با بیان اینکه کشور به آرایش جنگی در زمینه‌ حل مشکلات اقتصادی دارد، اظهار کرد: باید در زمینه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود را آماده کنیم و نیازمند یک برنامه‌ریزی جدی در برابر دشمنان هستیم.

وی افزود: بحث اقتصاد مقاومتی به عنوان یک راهکار کارآمد سال‌هاست که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده است که اگر برنامه‌ریزی مناسب برای آن داشتیم و به این سیاست کلان عمل می‌شد، بدون شک امروز با مشکلات کنونی مواجه نبودی.

امام جمعه الوند با بیان اینکه باید در اقتصاد خود را برای هر عرصه‌ای آماده کنیم، ابراز کرد: کوتاهی‌ها و کم کاری‌هایی از سوی مسئولین در زمینه اقتصاد مقاومتی صورت گرفت و به خوبی اجرا نشد.

مهدوی بیان کرد: اگر در همه زمینه‌ها در برابر دشمن آرایش جنگی داشته باشیم، هیچ وقت سیاستمداران و دیپلمات‌های ما با زبان نرم نباید با امریکا و غرب صحبت کنند و در برابرآن‌ها‌ کرنش نداشته باشند بلکه باید قاطعانه بایستند.

وی اضافه کرد: امروز می‌بینیم که نتیجه اعتماد به دشمن نیز افزایش تحریم‌ها شد و فرصت یکساله به اروپا هم هیچ نتیجه‌ای برای ملت و کشور نداشت و عملا اقدامی صورت نگرفت.

امام جمعه الوند با اشاره به القای ترس از سوی برخی در جامعه، گفت: اگر امروز عده‌ای دارند به دروغ مسئله جنگ نظامی را مطرح می‌کنند نیز با این هدف است که می‌خواهند برای خودشان در بین مردم محبوبیت ایجاد کنند.

درمورد مسئله نظامی قطعا اتفاقی نخواهد افتاد

مهدوی تصریح کرد: این گروه که تعداد محدودی هم هستند، جو را متشنج می‌کنند تا خود را احیاء کرده و محبوبیت خود را زیاد کنند اما باید بدانند که هیچ جایگاه اجتماعی ندارند و مردم ولایی و انقلابی ما همیشه آگاه هستند.

وی خاطرنشان کرد: در مورد آرایش جنگ نظامی واضح است که اگر دشمنان می‌توانستند از نظر نظامی کاری انجام دهند بدون شک تاکنون اقدام کرده بودند و یک نمونه‌اش جنگ تحمیلی بود که شکست خوردند و با شرمندگی رفتند.

امام جمعه الوند با بیان اینکه درمورد مسئله نظامی قطعا اتفاقی نخواهد افتاد، افزود: اگر دشمنان و در راس آن امریکا هم بخواهد اقدامی کند بدون جز شکست چیز دیگری ندارند چراکه نیروهای نظامی ما در آماده باش کامل هستند.

مهدوی ابراز کرد: نمونه اخیر اقتدار و قدرت نظامی ایران در مسئله سوریه بود که داعش و گروه‌های تروریستی شکست خوردند و امریکا‌یی‌ها پا به فرار گذاشتند.

وی با تصریح بر اینکه مسئولین و مردم باید وحدت و هماهنگی داشته باشند، عنوان کرد: مسئولین باید برای رفع مشکلات مردم برنامه ریزی و کار جهادی داشته باشند.

امام جمعه الوند افزود: اگر مسئولین انگیزه خدمت و دلسوزی به مردم و روحیه جهادی و انقلابی داشته باشند بدون شک مشکلات برچیده می‌شود چراکه عدم مدیریت و عدم برنامه ریزی درست موجب بروز گره‌های اقتصادی و ضربه به بدنه اقتصاد کشور شده است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار