غربت‌زدایی از دین مهمترین رسالت قشر تحصیلکرده است
کد خبر: 99517
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱:۳۴
حجت السلام علیرضا پناهیان تاکید کرد:
شاخص : عضو شورای عالی تبلیغ حوزه‌های علمیه کشور با تاکید براینکه عده‌ای در راستای جدایی حوزه و دانشگاه تلاش می‌کنند گفت: از دانشجویان به عنوان قشر تحصیلکرده انتظار می‌رود در شناخت دین اسلام بیش‌از پیش کوشا باشند تا اسلام در غربت نماند.

.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت السلام علیرضا پناهیان عصر روز گذشته (دوشنبه) در مراسم معنوی با عنوان “روز خدا” به مناسبت شهادت امام هادی (ع) در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی قزوین حضور یافت.

عضو شورای عالی تبلیغ حوزه‌های علمیه کشور در توضیح لذت‌های دنیوی، اظهار کرد: برخی معتقدند در دین احکامی است که لذت را به ۲ دسته حرام و حلال تقسیم می‌کند در حالی که در دین لذت حرام وجود ندارد.

پناهیان با اشاره به اینکه خداوند انسان را برای بهره‌مندی از نعمت‌هایش آفریده است، اذعان داشت: لذت اخروی نتیجه بهره درست انسان از لذایذ دنیوی است و دین وجود بشر را برای کسب آن تقویت و هدایت می‌کند.

وی افزود: احکامی که در خصوص حرام بودن برخی مسائل در اسلام بیان می‌شود اثبات علمی دارد که امروزه دانشمندان به مرور به آن دست می‌یابند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان علت حرام بودن گوشت خوک از دیدگاه دین مبین اسلام، ابراز کرد: در ۱۴۰۰ سال پیش پیامبر(ص) از آثار ژنتیکی که گوشت خوک بر انسان دارد صحبت کرده است.

عضو شورای عالی تبلیغ حوزه‌های علمیه کشور توصیه کرد: از دانشجویان به عنوان قشر تحصیلکرده انتظار می‌رود در شناخت دین اسلام بیش‌از پیش کوشا باشند تا اسلام در غربت نماند.

پناهیان با اشاره به اینکه برخی از دین به عنوان ارزش یاد می‌کنند، تاکید کرد: بیان ارزشی بودن دین، فریبی است برای اینکه بگویند دین فقط به عنوان علم در خدمت واقعیت‌ها قرار گرفته، اما این در حالی است که دین خود حقیقت است.

وی با بیان اینکه غافل شدن از ذکر خداوند سختی در زندگی را به همراه دارد، بیان کرد: عده‌ای همواره در راستای دو قطبی سازی بین جامعه علمی کشور یعنی حوزه و دانشگاه در تکاپو هستند؛ متاسفانه جدایی حوزه و دانشگاه سبب کاهش درک بهتر واقعیت‌ها شده است.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: جدایی بحث «اخلاق از تقوا» و «علم از دین» همان فرهنگ اشتباهی است که در ادبیات غرب مطرح می‌شود.

عضو شورای عالی تبلیغ حوزه‌های علمیه کشور در پایان با بیان اینکه انسان دارای قدرت‌هایی مافوق تخیل است گفت: گاهی عرفان انسانی موجب انجام کارهای خارق العاده‌ای می‌شود که نشان از جاری شدن اعمال خدایی در متن زندگی است.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار