جذب بیش از ۵۰۰ میلیون ریال سرمایه خارجی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56163
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۱:۰۴
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اعلام کرد
شاخص : مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین، میزان سرمایه گذاری 17 کشور خارجی در استان را بیش از 500 میلیون ریال اعلام کرد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، سید محمدعلی قاسمی میزان سرمایه گذاری ۱۷ کشور خارجی در استان را ۵۶۴ میلیون ریال اعلام کرد و گفت:تاکنون ۵۶ درصد این سرمایه ها وارد چرخه تولید شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین بیان کرد: بیش از ۴۹۰ میلیون دلار سرمایه گذاری جدید خارجی هم در دست اقدام است که با بهره برداری از آنها در سال‌های آینده فرصت های شغلی جدیدی ایجاد خواهد شد.

درمجموع سهم قزوینی ها در جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور، ۴٫۵ درصد می باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در جذب سرمایه گذاری خارجی بعد از تهران درجایگاه دوم و ازنظر میزان سرمایه در رتبه هشتم قرار داریم.

قاسمی عنوان کرد: سرمایه گذاری خارجی به منزله یک تزریق بیرونی به اقتصاد داخلی است لذا بیش از اصل سرمایه وارداتی می تواند آثار مثبتی داشته باشد که از جمله آن می توان به انتقال فناوری پیشرفته، اشتغال پایدار و افزایش صاردات اشاره کرد.

وی در انتها افزود: نوسانات نرخ ارز، کمبود مواد اولیه، مشخص نبودن اولویت های اقتصادی و نبود مشوق های لازم، سیاست های پولی و مالی به ویژه قوانین مربوط به نقل و انتقال ارز خارجی و دست آخر تشریفات اداری از دیگر موانع پیش پای سرمایه گذاران خارجی است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار