ایران جانبی

» جذب سرمایه‌گذاری خارجی گره‌گشای اقتصاد کشور است
کد خبر: 196304
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۶:۳۳
معاون وزیر اقتصاد و دارایی:
شاخص : معاون وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران گفت: اکنون به جز مالیات نیز تنها راه نجات کشور سرمایه‌گذاری خارجی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قزوین در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

سید علی محمد موسوی در این جلسه اظهار کرد: ما در سازمان سرمایه‌گذاری تلاش می‌کنیم که جذب حداکثری سرمایه‌گذار صورت گیرد و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم و همچنین سازمان‌ها و ارگان‌های نظارتی همکاری مناسبی را در حوزه سرمایه‌گذاری دارند.

وی افزود: در غیاب فروش نفت بحث “فایناس” بسیار مهم است زیرا بر اثر تحریم‌های ظالمانه امریکا، فروش نفت قطع شده و بخشی از درآمدهای کشور که از این راه تامین می‌شد دیگر وجود ندارد و اکنون به جز مالیات نیز تنها راه نجات کشور سرمایه‌گذاری خارجی است.

معاون وزیر اقتصاد ادامه داد: اقدامات بسیار خوبی در حوزه سرمایه‌گذاری و اقتصاد انجام شده است به طوری که بسیاری از سرمایه‌گذاران می‌گویند که بدون نامه‌نگاری هم مراحل سرمایه‌گذاری را می‌توانند پیش ببرند.

و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران با بیان اینکه ما در سازمان سرمایه‌گذاری به دنبال جذب حداکثری سرمایه‌گذاران هستیم، تاکید کرد: ما امروز تا حدودی به مالیات متکی هستیم و برای اجرای پروژه‌های کشوری چاره‌ای به جز سرمایه‌گذاری خارجی نداریم.

موسوی ابراز کرد: از استاندار قزوین تقاضا داریم یک ساختمان مناسب برای مرکز سرمایه‌گذاری اختصاص دهند تا سرمایه‌گذاران با ورود به قزوین برای سرمایه‌گذاری به این مکان مراجعه کنند.

موسوی در پایان با بیان اینکه استان قزوین جزو استان‌های برتر است و در همه زمینه‌ها فعالیت دارد، گفت: ما اعتقاد داریم که باید با بودجه مالی، طرح‌های بزرگ کشور را اجرایی کرد و قطعا بدون سرمایه‌گذاری امکان اجرای طرح‌های عمرانی وجود ندارد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار