جذب سرمایه‌‌گذاری خارجی در راستای به روزرسانی دانش فنی واحدهای صنعتی/ قاچاق ضربه سنگینی به تولیدات داخلی و اشتغال وارد می‌کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 75040
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۰۰
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان:
شاخص : علی پرزحمت با اشاره به اینکه قاچاق ضربه سنگینی به تولیدات داخلی وارد می‌کند، گفت: باید برای حمایت از تولید، سرمایه‌گذاری داخلی و اشتغال مانع قاچاق کالا به کشور شد.

علی پرزحمت رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شاخص، در خصوص راهکارهای جذب منابع مولد سرمایه‌گذاری در استان اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت‌ها در مواد اولیه، دستمزدها و حامل‌های انرژی بانک‌ها باید با سرمایه‌های در گردش و تزریق سرمایه در واحدهای صنعتی ایجاد نقدینگی کنند.

این مسئول با بیان ایجاد شرایط نقدینگی در واحدهای صنعتی فعال، تصریح کرد: در شرایطی که بانک‌های عامل و شرکت‌های سرمایه‌گذاری برای ادامه خط تولید و توسعه فعالیت، به واحدهای صنعتی کمک کنند این واحدها می‌توانند براساس فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی نقش به سزایی در تولیدات داخلی، اشتغال و صادرات داشته باشند.

پرزحمت با اشاره به راهکارهای پیشنهادی از سوی کارشناسان گفت: شرکت‌های سرمایه‌گذاری با توجه به لغو تحریم‌ها می‌توانند در جذب سرمایه‌های خارجی در راستای به روزرسانی دانش فنی و ماشین آلات واحدهای صنعتی موثر باشند و البته مشارکت بخش خصوصی با شرکت‌های برند در داخل کشور نیز نیاز است.

وی با تاکید بر بررسی دلایل واردات به کشور بیان کرد:  واردات مواد اولیه با کیفیت و بدون ارزش افزوده برای کشور نیاز است اما باید با وارداتی که تولید آن در داخل کشور وجود دارد مخالفت کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شاخص، با اشاره به اینکه قاچاق یکی از آسیب‌های اجتماعی در کشور است که مانع تولیدات داخلی می‌‌‌‌‌شود تاکید کرد: دولت برای مقابله با این امر اقداماتی را از صنایع نساجی و پوشاک شروع و مصوباتی از قبیل کد رهگیری، کد محصولات و کد شناسایی را صادر کرده است.

این مسئول در ادامه افزود: بعد از اجرای طرح مقابله با قاچاق در صنایع نساجی و پوشاک و تاثیرگذاری آن؛ این طرح در گوشی موبایل و لوازم خانگی نیز اجرایی خواهد شد.

پرزحمت با اشاره به مخالفت سرسخت دولت با قاچاق کالا ابراز کرد: قاچاق ضربه سنگینی به تولیدات داخلی و اشتغال وارد می‌کند بنابراین باید برای حمایت از تولید، سرمایه‌گذاری داخلی و اشتغال مانع قاچاق کالا به کشور شد.

پرزحمت در رابطه با نقش مسئولین در عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی گفت: استان قزوین به همت استانداری در این زمینه خوب عمل کرده و ستادی به منظور برنامه ریزی در این زمینه تشکیل شد که خوشبختانه مورد قبول مجمع تشخیص مصلحت نیز واقع شده‌ است.

وی ادامه داد: با عملیاتی کردن شاخصه‌های برنامه‌ریزی و حمایت مسئولان و هماهنگی سیستم‌های اقتصادی، استان قزوین می تواند یکی از استان‌های پایدار در زمینه اقتصاد مقاومتی باشد.

این مسئول در انتها ابراز امیدواری کرد: بعد از لغو تحریم ها در راستای  فرمایشات مقام معظم رهبری و توافق دولت با هیئت‌های تجاری کشورهای دیگر بتوانیم طرح های اقتصاد مقاومتی در واحدهای صنعتی و معادن کشور  را بهتر اجرایی کنیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳/ت

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار